II tura wyborów w niedzielę
To już ostatnia prosta przed drugą turą wyborów. 4 listopada mieszkańcy swoimi głosami zdecydują kto zostanie burmistrzem Boguszowa-Gorc, Mieroszowa i Szczawna-Zdroju.
 
 
 
 
W Boguszowie-Gorcach z wyścigu o fotel burmistrza wycofał się dotychczasowy włodarz, Waldemar Kujawa. W drugiej turze zmierzą się Sylwia Dąbrowska i dotychczasowy starosta powiatu wałbrzyskiego, Jacek Cichura.
 
Kandydatce Sylwii Dąbrowskiej swojego poparcia udzielił prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. W minionej kadencji pełniła ona funkcję przewodniczącej rady miasta. Jak tłumaczyła, będąc burmistrzem chciałaby kontynuować dotychczasową pracę i obrać podobny kierunek działania jak burmistrz Waldemar Kujawa.
 
Jej kontrkandydatem jest obecny starosta wałbrzyski, Jacek Cichura.  O szczegółach programu wyborczego Cichury trudno naszym dziennikarzom wiele powiedzieć. Mimo licznych zaproszeń, starosta jedynie trzy razy w ciągu czteroletniej kadencji gościł w naszym studio w programie Gość Dnia Telewizji Wałbrzych - ostatni raz w czerwcu 2016 roku. 
 
 
Jeżeli chodzi o Mieroszów, mieszkańcy już 25 października swoimi głosami powiedzieli jednoznacznie: chcemy zmiany. Wynik dotychczasowego burmistrza Marcina Raczyńskiego to zaledwie 13%.  W drugiej turze w Mieroszowie zmierzą się Andrzej Lipiński i Mariusz Liczbiński.
 
 
W Szczawnie Zdroju mieszkańcy będą brali udział w swego rodzaju plebiscycie, będą głosowali czy chcą zmiany na stanowisku burmistrza i postawią na Arkadiusza Czochera czy uznają, że warto po raz kolejny wybrać Marka Fedoruka. 
 
Kampania w Szczawnie Zdroju jest wyjątkowo brutalna i wzbudza wiele emocji – zaczęło się od zrywania plakatów wyborczych skończyło na pomówieniach i wzajemnych oskarżeniach sztabów wyborczych o prowadzenie brudnej kampanii.  Podczas kampanii Telewizja Wałbrzych i portal walbrzych24.com zostały pomówione o powiązania rodzinno - biznesowe z kandydatem Arkadiuszem Czocherem – sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 
 
Wybory w niedzielę, 4 listopada. 

opr. adm
foto: walbrzych24.com


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno