'Instytut Goethego' - premiera w Dramatycznym

Już w najbliższy weekend w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym – przedpremierowe pokazy spektaklu „Instytut Goethego” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego. Premierę wałbrzyscy widzowie zobaczą 19 listopada.

 
Najnowsza premiera wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego „Instytut Goethego” jest inspirowana znaną powieścią „Cierpienia młodego Wertera”, a dokładnie tym, co wydarzyło się po jej publikacji. Zdaniem reżysera spektaklu Cezarego Tomaszewskiego, Wałbrzych, to dobre miejsce do osadzenia tutaj historii z wątkiem kryminalnym.
 
- Po publikacji książki „Cierpienia młodego Wertera” zdarzyła się fala samobójstw, czytelnicy w młodym wieku kopiowali sposób, w jaki Werter się zabił i robili to samo. Jest to dość niezwykłą historią, która w prosty sposób prowadzi nas do kryminału - mówi reżyser spektaklu Cezary Tomaszewski.
 
 
Jak tłumaczy reżyser spektaklu, to przedstawienie dla każdego, bo oparte na konwencjach lubianych przez widzów. To kryminał erotyczny z elementami melodramatu i musicalu.
 
- Wierzymy w to, że to przedstawienie będzie ciekawe i atrakcyjne dla każdego. Tematy są jasne dla człowieka w każdym wieku. To przedstawienie może być czytelne i dla młodzieży i dla dojrzałych ludzi - wyjaśnia Cezary Tomaszewski.
 
Premierę spektaklu zaplanowano na 19 listopada o godzinie 11.00 na zakończenie projektu „Ogień w głowie 3. Polsko-Niemieckie Spotkania z Teatrem dla Młodzieży". 
 
W.Blicharz
foto:WTV
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno