Podgórze gra Fair Play
W wałbrzyskiej dzielnicy Podgórze rozpoczął się trzeci sezon programu sportowego dla najmłodszych „Podgórze gra Fair Play”.

 
 
W ramach programu mali sportowcy mają zapewnione m.in. profesjonalne, bezpłatne treningi siatkarskie pod okiem  wałbrzyskiego siatkarza i trenera Piotra Wierzbickiego czy darmowe stroje i buty do siatkówki. Finansowanie tej części programu wzięła na siebie KSS Bartnica, która jest pomysłodawcą przedsięwzięcia. Miasto Wałbrzych umożliwia małym sportowcom bezpłatne korzystanie z nowoczesnej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 5.
- W dzisiejszych czasach, kiedy dzieci najchętniej spędzałyby czas przed komputerem czy smartfonem, takie zapewniające im zdrowy ruch i sportowy rozwój inicjatywy, które maluchy w dodatku lubią, są wręcz na wagę złota -  mówi trener Piotr Wierzbicki.

W 3. już edycji programu bierze udział dwanaścioro dzieci - w wieku 8 i 9 lat  -  wybranych spośród utalentowanych i kochających sport uczniów SP nr 5. Podobnie jak ich koledzy z poprzednich edycji,  mali sportowcy będą mieć możliwość poznania magii sportu nie tylko poprzez treningi. Projekt wiąże się też z wyjazdami na obozy sportowe, udziałem dzieci w treningach i meczach utytułowanych siatkarskich drużyn,  uczestniczeniem w turniejach z nagrodami itp. Celem projektu jest bowiem zaszczepienie w najmłodszych pasji sportu i radości z jego uprawiania. Mali zawodnicy już dziś wiedzą, co jest w życiu ważne.

- Ja uwielbiam ruch i sport! A ja chcę zostać najlepszym w Polsce siatkarzem! A ja lubię treningi, bo pan trener jest super!  - przekrzykiwali się początkujący siatkarze podczas otwarcia trzeciego sezonu Podgórze gra Fair Play. 

 
opr. adm
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno