Wałbrzych Centrum - Prace ruszą w tym roku

Już w tym roku rozpoczną się prace związane z budową przystanku pasażerskiego Wałbrzych Centrum. PKP przekazało plac budowy firmie zajmującej się infrastrukturą kolejową. 

- W dniu 5 listopada nastąpiło przekazanie placu budowy przez przedstawicieli PKP Polskie Linie Kolejowe – Zakład Linii Kolejowych w Wałbrzychu przedstawicielom spółki INFRAKOL. Rozpoczyna się następny etap inwestycji, związany z bezpośrednim wejściem na teren budowy i rozpoczęcie fizycznych prac przy przystanku Wałbrzych Centrum. - mówi dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Wałbrzychu PKP PLK S.A, Dariusz Kolubka. 
 
Prace oprócz budowy przystanku dla pociągów i autobusów, obejmą również budowę małego centrum handlowego i prace przy infrastrukturze kolejowej stacji Wałbrzych Fabryczny. 
 
- Jest kilka etapów prac. W pierwszej kolejności będą to czynności związane ze stacją Wałbrzych Fabryczny. To są rzeczy powiązane. Nie da się tego zrobić tylko na miejscu placu budowy. Prace rozpoczynają się już w tym roku.  - mówi dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Wałbrzychu PKP PLK S.A, Dariusz Kolubka. 
 
red
foto: wizualizacja
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno