Sejmik - rozmowy koalicyjne trwają

Koalicja PiS - PSL - Bezpartyjni Samorządowcy w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego? - nic nie jest wykluczone, rozmowy koalicyjne trwają. Po rozmowach jest już radny sejmiku z regionu wałbrzyskiego, Mirosław Lubiński (PSL). 

Jak mówi Lubiński, rozmawiał już z Bezpartyjnymi Samorządowcami, Prawem i Sprawiedliwością, Platformą Obywatelską i radnymi z komitetu Rafała Dutkiewicza. Lubinski podkreślił, że jest skłonny współpracować z koalicją PiS i Bezpartyjni Samorządowcy pod warunkiem, że taka koalicja się zawiąże. Jak tłumaczył, tylko w takiej koalicji może realizować program dla Dolnego Śląska i to co jest istotne dla mieszkańców. 

- Wyborcy oczekują ode mnie przede wszystkim skutecznego działania i realizacji mojego programu. Jeżeli widzę możliwość realizacji programu, to pokazuje w jakim układzie, Mówię to otwarcie teraz, zanim jakiekolwiek rozmowy zostaną zakończone i koalicja zawarta  - mówił podczas konferencji prasowej Mirosław Lubiński.  

Co o koalicji PiS-Bezpartyjni Samorządowcy-PSL myśli przewodniczący wałbrzyskich struktur PSL-u, Piotr Zimnicki?  Zważywszy, że prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślał, że stworzenie koalicji PiS - PSL jest niemożliwe. 

- Nie obawiam sie żadnych konsekwencji (red. utworzenie koalicji PiS-PSL) od prezesa Kosiniaka - Kamysza, ponieważ my działamy dla mieszkańców "małych ojczyzn" i to jest bardzo dobra rzecz. Są jakieś potyczki na górze, to niech sobie to robią na górze, a my na dole robimy dla dobra mieszkańców czyli tego okręgu i Sejmiku Wojewódzkiego - mówił Zimnicki. 

Przypomnijmy, że w 2014 roku, w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu utworzono koalicję PiS-PSL, Zimnicki był wtedy również szefem lokalnych struktur ludowców. 

Na razie jaka będzie koalicja w sejmiku - nie wiadomo. Oprócz rozmów PiS - PSL - Bezpartyjni Samorządowcy, trwają też rozmowy na lini Bezpartyjni - Koalicja Obywatelska.

adm
foto: walbrzych24.com

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno