Menu

Sejmik - rozmowy koalicyjne trwają

Koalicja PiS - PSL - Bezpartyjni Samorządowcy w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego? - nic nie jest wykluczone, rozmowy koalicyjne trwają. Po rozmowach jest już radny sejmiku z regionu wałbrzyskiego, Mirosław Lubiński (PSL). 

Sejmik - rozmowy koalicyjne trwają

Jak mówi Lubiński, rozmawiał już z Bezpartyjnymi Samorządowcami, Prawem i Sprawiedliwością, Platformą Obywatelską i radnymi z komitetu Rafała Dutkiewicza. Lubinski podkreślił, że jest skłonny współpracować z koalicją PiS i Bezpartyjni Samorządowcy pod warunkiem, że taka koalicja się zawiąże. Jak tłumaczył, tylko w takiej koalicji może realizować program dla Dolnego Śląska i to co jest istotne dla mieszkańców. 

- Wyborcy oczekują ode mnie przede wszystkim skutecznego działania i realizacji mojego programu. Jeżeli widzę możliwość realizacji programu, to pokazuje w jakim układzie, Mówię to otwarcie teraz, zanim jakiekolwiek rozmowy zostaną zakończone i koalicja zawarta  - mówił podczas konferencji prasowej Mirosław Lubiński.  

Co o koalicji PiS-Bezpartyjni Samorządowcy-PSL myśli przewodniczący wałbrzyskich struktur PSL-u, Piotr Zimnicki?  Zważywszy, że prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślał, że stworzenie koalicji PiS - PSL jest niemożliwe. 

- Nie obawiam sie żadnych konsekwencji (red. utworzenie koalicji PiS-PSL) od prezesa Kosiniaka - Kamysza, ponieważ my działamy dla mieszkańców "małych ojczyzn" i to jest bardzo dobra rzecz. Są jakieś potyczki na górze, to niech sobie to robią na górze, a my na dole robimy dla dobra mieszkańców czyli tego okręgu i Sejmiku Wojewódzkiego - mówił Zimnicki. 

Przypomnijmy, że w 2014 roku, w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu utworzono koalicję PiS-PSL, Zimnicki był wtedy również szefem lokalnych struktur ludowców. 

Na razie jaka będzie koalicja w sejmiku - nie wiadomo. Oprócz rozmów PiS - PSL - Bezpartyjni Samorządowcy, trwają też rozmowy na lini Bezpartyjni - Koalicja Obywatelska.

adm
foto: walbrzych24.com

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
 
 
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Mirosław Lubiński  |   sejmik  |   Lubiński  |   PSL  |  

Pierwszy w Polsce Sejmikowy Klub Książki

Gość Dnia - Mirosław Lubiński

Gość Dnia - Paweł Gancarz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij