Ludzkie kości w świdnickim areszcie

Ludzkie kości znalezione na terenie Aresztu Śledczego w Świdnicy. Prokuratura Rejonowa w Świdnicy wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Dyrektor Aresztu Śledczego w Świdnicy poinformował prokuraturę o nietypowym znalezisku. Kości ludzkie znaleziono podczas wykonywania prac budowlanych. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci nieustalonych osób w nieustalonym czasie.
 
- Na miejscu zdarzenia zostały przeprowadzone oględziny z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej. O zdarzeniu poinformowaliśmy Instytut Pamięci Narodowej i konserwatora zabytków. Na razie nie można stwierdzić jak długo ludzkie szczątki zalegały na terenie aresztu. Wstępnie biegli oszacowali to na okres kilkudziesięciu lat - mówi prokurator rejonowy w Świdnicy Marek Rusin.
 
Jak wynika ze wstępnej opinii, wszystkie znaleziono szczątki były zwrócone głowami w jednym kierunku, co może sugerować, że w tym miejscu był stary cmentarz. Prokuratura jest w stałym kontakcie z archeologiem i historykami, którzy mają przeprowadzić szczegółowe oględziny miejsca.
 
- Kości zostały przesłane do Zakładu Medycyny Sądowej w celu uzyskania opinii. Chcielibyśmy mieć jednoznaczne potwierdzenie, choć wydaje się to oczywiste, że są to kości ludzkie. Znać płeć, wiek tych osób oraz uzyskać informację od ilu osób pochodzą kości oraz jaki jest czas ich zalegania w ziemi – wyjaśnia prokurator. 
 
Wyniki badań archeologów i historyków prokuratura pozna najwcześniej za kilka tygodni. 
 
wb
foto:walbrzych24.com
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno