Instytut Goethego i czytania w Dramatycznym

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza w dniach 9-11 listopada na specjalne pokazy przedpremierowe spektaklu „Insytut Goethego” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego. Dodatkowo, 11 listopada w Szaniawskim - dwa czytania.

Spektakl jest realizowany w ramach projektu  „Ogień w głowie3.” Polsko-Niemieckie Spotkania z Teatrem dla Młodzieży.  Premiera odbędzie się 19 listopada, o godz. 11.00 na zakończenie projektu.
 
Insytut Goethego
Opracowanie tekstu, reżyseria, choreografia: Cezary Tomaszewski
Opracowanie tekstu, dramaturgia: Daria Kubisiak
Scenografia: BRACIA (Maciej Chorąży + Agnieszka Klepacka)
Muzyka na żywo, opracowanie muzyczne i przygotowanie wokalne: Weronika Krówka
Reżyseria świateł: Jędrzej Jęcikowski
Charakteryzacja: Kacper Rączkowski
Obsada: Sara Celler-Jezierska, Weronika Krówka [g], Rafał Kosowski, Dariusz Maj [g],
Filip Perkowski, Dariusz Skowroński i Piotr Tokarz
 
Siedem osób zostaje zaproszonych na publiczne czytanie Cierpień młodego Wertera
do Instytutu Goethego mającego swoją siedzibę na Zamku Książ w mieście Waldenburg. 
 
Gdy w tajemniczy sposób ginie jeden z nich, uczestnicy projektu zdają sobie sprawę, że zostali wplątani w aferę kryminalną. Niespodziewane wydarzenia i mordercze listy tajemniczego Wertera budzą w nich lęk i ciekawość zarazem. Siedmiu bohaterów postanawia sprostać postawionym im zadaniom i dowiedzieć się, kto lub co jest powodem zabójczych sytuacji. 
 
Lektura listów Wertera do przyjaciela budzi w nich skrajne emocje 
od współczucia do współodczuwania. Wraz z Werterem przechodzą emocjonalną drogę egzystencjalnych lęków, smutku, melancholii, romantycznej miłości, obłędu i samobójczych śmierci, którym nierzadko towarzyszy muzyka. 
 
Specjalne pokazy przedpremierowe:
9 LISTOPADA / GODZ. 19.00 / DUŻA SCENA
10 LISTOPADA / GODZ. 19.00 / DUŻA SCENA 
11 LISTOPADA / GODZ. 18.00 / DUŻA SCENA 
 
Premiera:
19 LISTOPADA 2018 / GODZ. 11:00 / DUŻA SCENA
 
Uroczyste zakończenie Z OGNIEM W GŁOWIE 3. POLSKO-NIEMIECKICH SPOTKAŃ Z TEATREM DLA MŁODZIEŻY – 19. DNI DRAMATURGII
 
* Z OGNIEM W GŁOWIE 3. jest współfinansowane przez  Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz ze środków z budżetu Województwa Dolnośląskiego.
Partner projektu: Kinder- und Jugendtheaterzentrum in der Bundesrepublik Deutschland (Frankfurt am Main); Partner Teatru: Goethe-Institut
 
 
11 listopada - czytania w Szaniawskim
 
CZYTANIE: SiostRANKI
Marta Dzienkiewicz
 
„PIONIERZY. POCZET NIEWIARYGODNIE PRACOWITYCH POLAKÓW”
Do „Szaniawskiego” wracają  SiostRANKI – cykl czytań performatywnych dedykowanych dzieciom i młodzieży. W ramach projektu Czytamy na głos. Najlepsza literatura w Szaniawskim -czytanie książki Wydawnictwa Dwie Siostry.
 
W pierwszej odsłonie – 11 listopada, o godz. 16.00 – czytanie „PIONIERÓW. POCZET NIEWIARYGODNIE PRACOWITYCH POLAKÓW” Marty Dzienkiewicz. Specjalnie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zaprezentujemy polskie pionierki i pionierów, przybliżymy bardziej i mniej znanych rodaków, którzy sławią Polskę na arenie międzynarodowej.
 
Czytanie połączone jest z warsztatem dla młodych widzów.
 
Reżyseria: Judyta Berłowska. Obsada: Karolina Krawiec, Mateusz Flis
 11 LISTOPADA 2018  / NIEDZIELA / GODZ. 16:00 / FOYER
 
*Projekt CZYTAMY NA GŁOS. NAJLEPSZA LITERATURA W SZANIAWSKIM dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury – priorytet: Promocja Czytelnictwa realizowany przez Instytut Książki.  Dofinansowanie ze środków z budżetu Województwa Dolnośląskiego.
„Czytanie Pani Ireny Sierakowskiej
 
W drugiej odsłonie – 11 listopada, o godz. 17.00 –  unikatowe czytanie pamiętników Pani Ireny Sierakowskiej, świadka Historii i uczestniczki Powstania Warszawskiego. 
 
W czasie trwania warsztatu dla młodszych widzów zapraszamy dorosłych na wyjątkowe spotkanie – odczytanie zostaną fragmenty prywatnych wspomnień m.in. z Powstania Warszawskiego. Postaramy się przybliżyć widzowi intymne momenty z życia, które wydarzą się na tle wielkiej i trudnej Historii. Fragmenty zostały wybrane, opracowane i odczytane przez Irenę Sierakowską, bliską krewną Pani Sierakowskiej.
 
Reżyseria: Sebastian Majewski
Fragmenty opracowała i występuje: Irena Sierakowska
 
11 LISTOPADA 2018 / NIEDZIELA / GODZ. 17:00 / SCENA NA GÓRZE
 
REZERWACJA BILETÓW: Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/ Więcej informacji: WWW.TEATR.WALBRZYCH.PL.
 
 
 
opr.Teatr/wb
foto:użyczone
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno