Walimski ślad na Wawelu

100 listów na 100-lecie niepodległości znalazło się w kapsule czasu, którą zakopano na terenie Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie. Autorami listów są laureaci konkursu „Listy do przyszłości”, wśród nich znalazł się Eryk Sowa z Walimia. 

W konkursie uczestniczyło ponad 12 tys. uczniów z 279 szkół podstawowych. Konkurs, przeznaczony dla uczniów klas 4-8, odbywał się w czterech województwach: małopolskim, śląskim, opolskim i dolnośląskim. Zadaniem uczestników było napisanie listu do kolegi z przyszłości, w którym mieli opisać, jak spędzają czas wolny lub opowiedzieć, co chcieliby robić, gdy dorosną. Informację o kapsule zapisano w archiwach wawelskich wraz z prośbą o odczytanie listów w 2118 roku.

Wśród listów znalazł się ten napisany przez Eryka Sowę z Walimia. List Eryka to piękny ślad dla Polaków za 100 lat.  Podczas uroczystości na Wawelu Eryk Sowa odebrał swoja nagrodę  - książkię, bon podarunkowy oraz pamiątkowy dyplom.opr. adm
foto i tekst: Dominik Piątek

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno