Obchody 100-lecia niepodległości

Już w niedzielę Polska będzie świętować 100 lat niepodległości. Jak będą wyglądać obchody święta narodowego w Wałbrzychu?

Główna część uroczystości rozpocznie się o godzinie 10:45. Wałbrzyszanie przejdą  ulicami: Gdańską, Rynkiem, Moniuszki do Kościoła p.w. Św. Aniołów Stróżów, następnie Moniuszki, Rynkiem, 1 Maja pod Pomnik Niepodległości.
 
Po uroczystościach oficjalnych, w godz. od 14.00 do 15.00 w Rynku odbędzie się rekonstrukcja historyczna.
 
Obchody święta Niepodległości obejmą też wcześniejsze dni – w piątek o godzinie 17:00 na Piaskowej Górze w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury zespół Aperto zagra koncert patriotyczny.
 
10 listopada w sobotę będzie mieć miejsce uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej na Pomniku Niepodległości na wałbrzyskim Podzamczu. Początek uroczystości o godzinie 11:00.
 
W Świdnicy Święto Niepodległości rozpocznie się o godzinie 9:30 od złożenia wieńca na cmentarzu przy ul. Słowiańskiej. Oficjalne obchody rozpoczną się o godzinie 11:30 przy Pomniku Zwycięstwa na Placu Grunwaldzkim. 
 
W Świebodzicach obchody rozpoczną się już w sobotę o godzinie 17:00 od mszy świętej w kościele pw. Św. Mikołaja. 11 listopada o godzinie 11:00 VII Bieg Niepodległości oraz VI Marsz Nordic Walking. 
 
red
foto: archiwum
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno