I liga koszykarzy: siła złego na jednego
Mimo ambitnej postawy i walki do końca koszykarze Górnika Trans.eu nie dali rady ekipie FutureNet Śląska Wrocław. Niestety, na przeszkodzie stanęli nie tylko "Wojskowi", ale również sędziowie, którzy kontrowersyjnymi decyzjami na pewno mocno ograniczyli szanse wałbrzyszan na odniesienie sensacyjnego zwycięstwa. Po dobrym meczu nasi przegrali 78:91.
O tym, iż nasze słowa odnośnie pracy sędziów nie są przesadzone, najlepiej świadczy fakt, iż arbitrzy odgwizdali wałbrzyszanom aż cztery niesportowe przewinienia, a także pod koniec drugiej kwarty odesłali na trybuny trenera Marcina Radomskiego. Mimo to końcowa wygrana była naprawdę w zasięgu Górników.

Pierwsza ćwiartka miała wyrównany przebieg. Raz na prowadzeniu byli miejscowi, raz do głosu dochodzili przyjezdni, ale przewaga żadnego z zespołów nie wykraczała poza kilka "oczek". Po 10 minutach Śląsk wygrywał 23:21. Niestety, w drugiej kwarcie byliśmy świadkami wielu zaskakujących decyzji sędziów, które musiały przełożyć się na wynik derbowej potyczki. W tej części panowie w szarych trykotach odgwizdali niesportowe faule Damiana Durskiego oraz Rafała Glapińskiego, a próbującego z nimi dyskutować trenera Radomskiego w 18 minucie odesłali na trybuny. Efektem decyzji arbitrów było ponadto aż 17 rzutów wolnych wrocławian przy zaledwie 4 naszego zespołu i wynik 48:35 do przerwy.

Mimo bolesnych ciosów goście zdołali się podnieść i rozpocząć pogoń za "Wojskowymi". Po "trójkach" Krzysztofa Spały oraz Bartłomieja Ratajczaka oraz kilku celnych osobistych w 27 minucie nasza strata wynosiła 3 punkty (54:57), podobnie jak po trzeciej kwarcie, po której przegrywaliśmy 60:63. W pierwszych fragmentach prowadzeni przez Glapińskiego biało-niebiescy zdołali nawet doprowadzić do remisu po 66, a następnie 68:68, ale znów o sobie dali znać sędziowie, którzy odgwizdali kolejne niesportowe przewinienie, tym razem Spały. W końcówce ukarali jeszcze Piotra Niedźwiedzkiego, ale w tym momencie nasi przegrywali 70:85 i nie mogli już marzyć o sprawieniu niespodzianki. Ostatecznie Górnicy przegrali różnicą 13 "oczek", choć za walkę i włożony ogromny wysiłek należą im się wielkie podziękowania.

W najbliższej odsłonie nasi powrócą przed własną publiczność. W meczu przyjaźni wałbrzyszanie podejmą GKS Tychy. Początek sobotnich zawodów w hali Aqua-Zdroju o godzinie 18.30, a jak zapowiadają organizatorzy, spotkanie będzie miało patriotyczny charakter, gdyż przed pierwszym gwizdkiem koszykarze wraz z kibicami wspólnie odśpiewają Mazurek Dąbrowskiego.

I liga koszykarzy
VIII kolejka
FutureNet Śląsk Wrocław – Górnik Trans.eu Wałbrzych 91:78 (23:21, 25:14, 15:25, 28:18)
Górnik Trans.eu: Piotr Niedźwiedzki 20 (1x3), Hubert Kruszczyński 12 (2), Krzysztof Spała 10 (2), Jakub Der 10 (2), Damian Durski 7, Tomasz Krzywdziński 7 (1), Bartłomiej Ratajczak 7 (1), Rafał Glapiński 5 (1), Marcin Jeziorowski. Trener: Marcin Radomski

Pozostałe wyniki:
WKK Wrocław – STK Czarni Słupsk 100:76, Rawlplug Sokół Łańcut – Pogoń Prudnik 98:89, Polfarmex Kutno – Energa Kotwica Kołobrzeg 87:85, SKK Siedlce – KS Księżak Syntex Łowicz 104:81, Elektrobud-Investment ZB Pruszków – Biofarm Basket Poznań 67:61, GKS Tychy – AZS AGH Kraków 112:102, Jamalex Polonia 1912 Leszno – Enea Astoria Bydgoszcz 72:58