Wspólnie zaśpiewali hymn dla Niepodległej

Uczniowie z 19 wałbrzyskich szkół wzięli udział w II Wałbrzyskiej Gali Pieśni Patriotycznych „Radosna Niepodległa” zorganizowanej w Aqua Zdroju. Punktualnie o godzinie 11:11 zaśpiewano Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej - "Rekord dla Niepodległej".

 

W obchodach wzięły udział władze miasta, przedstawiciele wałbrzyskich instytucji i uczniowie. Kulminacyjnym elementem obchodów było wspólne zaśpiewanie hymnu Polski. Zdaniem organizatorów, uczestniczyło w nim około 1000 osób. 
 
- Dzisiaj jest ta wyjątkowa chwila kiedy z serdecznością, oddając honor, wspominamy wszystkich, dzięki którym możemy dzisiaj żyć w Polsce Niepodległej i mamy własne państwo. Polska szła do niepodległości przez pot i krew, przez walkę i pracę. Wzięła się z marzeń i determinacji. Z romantycznych wzlotów i pozytywistycznych wysiłków - mówi Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk.
 
Podczas gali swoją definicję patrioty przekazał młodym ludziom też prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
- Ważna jest pamięć, historia, symbolika, daty, ludzie, ale dla tego młodego pokolenia ważne jest aby pozytywistycznie, codziennie, pracować nad sobą, wspólnie, po to, by nasz kraj, nasza ojczyzna była silna. Patriotyzm młodych ludzi i nas wszystkich powinien mieć wymiar nie tylko symboliczny, to jest codzienna praca, nauka. Pracować więcej, uczyć się więcej, dążyć do doskonałości - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Gala była częścią imprez towarzyszących miejskim obchodom zbliżającej się, 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
 

wb

foto:P.Tokarski

 

 

 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno