Z Ogniem w Głowie 3 - Spotkania polsko- niemieckie

Ogień w Głowie 3 czyli polsko-niemieckie spotkania teatralne odbędą się już 16 listopada i potrwają 4 dni. Punktem wyjścia tegorocznego wydarzenia jest skierowane do nastolatków pytanie o przyszłość świata. 

Podczas trwającego cztery dni projektu odbędą się dwie premiery spektakli dla młodzieży, specjalnie na tę okazję wyprodukowane – Po Nas Choćby Kosmos w reż. Pawła Świątka w oparciu o tekst Sibylle Berg oraz Instytut Goethego w reż. Cezarego Tomaszewskiego, oraz czytania nowych niemieckich tekstów (premierowo przełożonych na język polski przez Iwonę Nowacką).
 
Mamy przewidziane czytania trzech tekstów niemieckich, specjalnie przetłumaczonych dla naszych potrzeb. Mamy spotkania z specjalistami z Niemiec i z Polski Trzech specjalistów z Niemiec, którzy zajmują się multikulturowym, wielopokoleniowym teatrem dla młodzieży i dla dzieci. Te warsztaty będą okraszone prezentacjami spektakli. - mówi dyrektor Teatru Dramatycznego, Danuta Marosz.
 
Z Ogniem w Głowie 3 to także warsztaty, spektakle, rozmowy i debata z udziałem młodzieży.
 
Wszystkie spotkania podczas „Ognia w Głowie” będą się odbywać i w teatrze i poza teatrem. Jedno spotkanie przygotowane będzie w PDT. Mamy wieczorne spotkania młodzieżowe, oddajemy teatr we władanie młodzieży. Chcemy pokazać naszych młodych, utalentowanych twórców. Przewidujemy koncerty, młodzież będzie także w roli tłumaczy.  - mówi dyrektor Teatru Dramatycznego, Danuta Marosz.
 
Wstęp na czytania, warsztaty, debaty i prezentacje kosztuje symboliczny 1 grosz.  Pozostałe spektakle są w cenie:
 
Po Nas Choćby Kosmos: Bilet – 15 zł
Dziki: Bilet – 1 zł
Instytut Goethego: Bilet dla młodzieży – 13 zł
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno