Menu

Mieszkańcy skarżą się na kierowców autobusów

„Wożą nas jak ziemniaki”, „Nie umieją jeździć na naszych drogach” i masa innych negatywnych komentarzy pojawiła się pod adresem wałbrzyskich kierowców autobusów. 

Mieszkańcy skarżą się na kierowców autobusów
Mieszkańcy miasta nie są zadowoleni z zatrudniania obcokrajowców, którzy ich zdaniem nie zachowują kultury jazdy. Częstym zjawiskiem jest gwałtowne hamowanie, przez które wiele osób (zwłaszcza starszych) przewraca się. Nie brakuje też negatywnych opinii o konduktorach, którzy często nie reagują na to, co dzieje się w autobusie albo sami prowokują pasażerów. 
 
- Jeżeli chodzi o skargi związane z takim czy innym zachowaniem kierowców i konduktorów, ja z tego miejsca apelowałbym o to, by w miarę szybko informować nas o tym, ponieważ dysponujemy zapisem monitoringu przez dwa tygodnie. - mówi zastępca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta Bogusław Rogiński. 
 
Oto przykładowe wypowiedzi pasażerów:
 
 
- Oprócz tego, że takie skargi wpływają, to mamy kilku kontrolerów, którzy codziennie wychodzą i sprawdzają czy autobusy są posprzątane, czy kierowca jest dobrze ubrany, czy autobusy nie posiadają uszkodzeń, które mogą zagrażać pasażerom.  - mówi zastępca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta Bogusław Rogiński. 
 
Skontaktowaliśmy się z Śląskim Konsorcjum Autobusowym w Wałbrzychu, które odpowiada za zatrudnianie kierowców. Konsorcjum zgodziło się na rozmowę z nami, jednak rozmyśliło się i do naszej wizyty w siedzibie firmy nie doszło. Przedstawiciele poprosili nas o wysłanie pytań drogą mailową, na które do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
 
 
Czy sytuacja  w wałbrzyskich autobusach się zmieni?  
 
- Wiem, że są różne sytuacje, mamy do czynienia z różnymi kierowcami. Nie chciałbym w jakikolwiek sposób dzielić tych kierowców, ale będziemy stali na straży, by nie tylko dobrymi autobusami, ale i kulturą spełniać naszą misję tzn. realizować transport zbiorowy. - mówi zastępca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta Bogusław Rogiński.
 
Piszcie w komentarzach o tym, co was spotkało w autobusach. 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Frances (19 listopada 2018 17:32)
Witam ja dzisiaj miałam nie przyjemną sytuację z Panią konduktor w Lini nr 2 o 9:00 na Placu Grunwaldzkim.Dobiegłam do autobusu weszłam tylnimi drzwiami by zdążyć wejść przygotowałam pieniądze na bilet w autobusie tłok nie zdążyłam się dopchać do konduktorki kiedy ta zaczęła sprawdzać bilety nie chciała mi sprzedać biletu bo powiedziała że nie wsiadłam środkowymi drzwiami by go kupić tłumaczę pani że ledwo co zdążyłam i wsiadłam szybko aby zdążyć tylnimi. Powiedziała że albo wysiadam na następnym przystanku albo mandat i biletu mi nie sprzeda. Proszę o informację gdzie mogę to zgłosić. Pozdrawiam
wyzwalacz (19 listopada 2018 15:50)
Otóż to. Macie telefony z kamerami to nagrywajcie każdą taką sytuację i rozmowę z kierowcą jako materiał dowodowy. To wy kupujecie usługę transportową i ma być ona dobrej jakości.Pisałem zresaztą kilka lat temu że takie będą skutki monopolizacji tarnsportu przez gminę i wyrzucenia konkurencji w postaci busiarzy. Tylko konkurencja wymusza jakość usług.Ale wtedy lały się pomyje na mnie.
kot (19 listopada 2018 11:26)
jakiś rok temu tylko zdążyłem wstawić jedną nogę do autobusu i już zamykał drzwi, a jeszcze jedna kobieta była za mną. Mało tego jak już wsiadłem i odjechał z przystanku to zaczął rozmawiać przez telefon. Żałuję, że tego nie zgłosiłem teraz już bym tak zrobił.
pafnucy (18 listopada 2018 19:14)
Cytuję użytkownika: gosc
narzekacie na ukraińców a nasi to lepsi są? po co stoją na przystankach po kilka minut z otwartymi drzwiami przy temperaturach ujemnych na zewnątrz? tez traktują pasażerów jak smieci. Bardzo dobrze ze dziady tak malo zarabiają.
Nasi czyli czyi? Szabesgoje i folksdojcze?
gosc (18 listopada 2018 18:45)
narzekacie na ukraińców a nasi to lepsi są? po co stoją na przystankach po kilka minut z otwartymi drzwiami przy temperaturach ujemnych na zewnątrz? tez traktują pasażerów jak smieci. Bardzo dobrze ze dziady tak malo zarabiają.
Ciekawski (18 listopada 2018 16:54)
Czy autobusy wałbrzyskiej mają max prędkość 30 km/h? Często się tyle wlecza, A i tak często hamują że autobus staje dęba...
Michał (18 listopada 2018 14:28)
Tak to prawda . 60 procent kierowców nie zwraca uwagi na pasażerów, ostro hamują, ludzie co maja wysiadać czekają na ostatni moment jak autobus stanie i dopiero idą do wyjścia z obawy ze mogą się wywrócić.Trzeba sporo kierowców wymienić.
Żyd (18 listopada 2018 12:42)
Ogólnie rzecz biorąc to ludzie jeżdżący w naszej komunikacji miejskiej śmierdzą i nie potrafią się zorganizować według ogólnie przyjętych zasad jeżdżenia jakimikolwiek środkami transportu publicznego, także po pierwsze - nie dziwie się, że kierowcy nie przykładają się do swojej pracy wożąc takie coś, a po drugie to sami sobie psują jazdę swoim zachowaniem i brakiem higieny.
Janosik (17 listopada 2018 19:55)
Cytuję użytkownika: wołyniak
Ukraiński dziennikarz porównywał Polaków do zwierząt. Dostał od rządu PiS 40 tys. zł na portal dla Ukraińców w Polsce Rząd PiS kolejny raz przyznał dotację portalowi dla Ukraińców w Polsce PROstir.pl, prowadzonemu przez ukraińskiego dziennikarza Ihora Isajewa, znanego m.in. z nazywania Marszu Żołnierzy Wyklętych marszem „faszystów”, porównywania Polaków do zwierząt, nawoływania do usunięcia słowa „honor” z polskich paszportów. Według danych opublikowanych na stronie MSWiA, portal dla Ukraińców w Polsce PROstir.pl, powiązany ze Związkiem Ukraińców w Polsce, ponownie otrzymał dotację z budżetu państwa polskiego na bieżący rok. Ze środków przeznaczonych na mniejszości narodowe i etniczne w Polsce otrzymał 40 tys. zł.(zródło Kresy)
W Równem na Wołyniu rada miasta ogłosiła konkurs na pomnik Bandery za 14 mln hrywien (ok 2,5 mln zł). Pomnik ma stanąć w centrum miasta. UPAina buduje cały czas historię na bandytach OUN UPA a polski podatnik dotuje to UPAdłe państwo na lewo i prawo.
wyzwalacz (17 listopada 2018 16:06)
Głosujcie dalej na PO-PiS to wam zrobią UPAińcy rzeż , a rząd i policja palcem nie kiwnie. Władze próbują zrobić z nas Polaków obywateli 3 kategorii we własnym kraju!Za każdym razem kiedy kierowca jedzie nie ostrożnie należy robić awanturę, tak aby się nauczyli moresu. Na ludzi wschodu tylko grozba działa.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

autobusy  |   kierowcy  |   ukraincy  |   skargi  |  

Nie przyjechał autobus? Piszcie do ZDKiUM

Umowa podpisana - pierwsze autobusy wodorowe przyjadą we wrześniu 2024

Wałbrzych: autobusy na wodór już w przyszłym roku. W środę...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij