Mieszkańcy skarżą się na kierowców autobusów

„Wożą nas jak ziemniaki”, „Nie umieją jeździć na naszych drogach” i masa innych negatywnych komentarzy pojawiła się pod adresem wałbrzyskich kierowców autobusów. 

Mieszkańcy miasta nie są zadowoleni z zatrudniania obcokrajowców, którzy ich zdaniem nie zachowują kultury jazdy. Częstym zjawiskiem jest gwałtowne hamowanie, przez które wiele osób (zwłaszcza starszych) przewraca się. Nie brakuje też negatywnych opinii o konduktorach, którzy często nie reagują na to, co dzieje się w autobusie albo sami prowokują pasażerów. 
 
- Jeżeli chodzi o skargi związane z takim czy innym zachowaniem kierowców i konduktorów, ja z tego miejsca apelowałbym o to, by w miarę szybko informować nas o tym, ponieważ dysponujemy zapisem monitoringu przez dwa tygodnie. - mówi zastępca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta Bogusław Rogiński. 
 
Oto przykładowe wypowiedzi pasażerów:
 
 
- Oprócz tego, że takie skargi wpływają, to mamy kilku kontrolerów, którzy codziennie wychodzą i sprawdzają czy autobusy są posprzątane, czy kierowca jest dobrze ubrany, czy autobusy nie posiadają uszkodzeń, które mogą zagrażać pasażerom.  - mówi zastępca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta Bogusław Rogiński. 
 
Skontaktowaliśmy się z Śląskim Konsorcjum Autobusowym w Wałbrzychu, które odpowiada za zatrudnianie kierowców. Konsorcjum zgodziło się na rozmowę z nami, jednak rozmyśliło się i do naszej wizyty w siedzibie firmy nie doszło. Przedstawiciele poprosili nas o wysłanie pytań drogą mailową, na które do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
 
Czy sytuacja  w wałbrzyskich autobusach się zmieni?  
 
- Wiem, że są różne sytuacje, mamy do czynienia z różnymi kierowcami. Nie chciałbym w jakikolwiek sposób dzielić tych kierowców, ale będziemy stali na straży, by nie tylko dobrymi autobusami, ale i kulturą spełniać naszą misję tzn. realizować transport zbiorowy. - mówi zastępca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta Bogusław Rogiński.
 
Piszcie w komentarzach o tym, co was spotkało w autobusach. 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno