Menu

Mieszkańcy skarżą się na kierowców autobusów

„Wożą nas jak ziemniaki”, „Nie umieją jeździć na naszych drogach” i masa innych negatywnych komentarzy pojawiła się pod adresem wałbrzyskich kierowców autobusów. 

Mieszkańcy skarżą się na kierowców autobusów
Mieszkańcy miasta nie są zadowoleni z zatrudniania obcokrajowców, którzy ich zdaniem nie zachowują kultury jazdy. Częstym zjawiskiem jest gwałtowne hamowanie, przez które wiele osób (zwłaszcza starszych) przewraca się. Nie brakuje też negatywnych opinii o konduktorach, którzy często nie reagują na to, co dzieje się w autobusie albo sami prowokują pasażerów. 
 
- Jeżeli chodzi o skargi związane z takim czy innym zachowaniem kierowców i konduktorów, ja z tego miejsca apelowałbym o to, by w miarę szybko informować nas o tym, ponieważ dysponujemy zapisem monitoringu przez dwa tygodnie. - mówi zastępca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta Bogusław Rogiński. 
 
Oto przykładowe wypowiedzi pasażerów:
 
 
- Oprócz tego, że takie skargi wpływają, to mamy kilku kontrolerów, którzy codziennie wychodzą i sprawdzają czy autobusy są posprzątane, czy kierowca jest dobrze ubrany, czy autobusy nie posiadają uszkodzeń, które mogą zagrażać pasażerom.  - mówi zastępca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta Bogusław Rogiński. 
 
Skontaktowaliśmy się z Śląskim Konsorcjum Autobusowym w Wałbrzychu, które odpowiada za zatrudnianie kierowców. Konsorcjum zgodziło się na rozmowę z nami, jednak rozmyśliło się i do naszej wizyty w siedzibie firmy nie doszło. Przedstawiciele poprosili nas o wysłanie pytań drogą mailową, na które do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
 
 
Czy sytuacja  w wałbrzyskich autobusach się zmieni?  
 
- Wiem, że są różne sytuacje, mamy do czynienia z różnymi kierowcami. Nie chciałbym w jakikolwiek sposób dzielić tych kierowców, ale będziemy stali na straży, by nie tylko dobrymi autobusami, ale i kulturą spełniać naszą misję tzn. realizować transport zbiorowy. - mówi zastępca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta Bogusław Rogiński.
 
Piszcie w komentarzach o tym, co was spotkało w autobusach. 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

autobusy  |   kierowcy  |   ukraincy  |   skargi  |  

Nie przyjechał autobus? Piszcie do ZDKiUM

Umowa podpisana - pierwsze autobusy wodorowe przyjadą we wrześniu 2024

Wałbrzych: autobusy na wodór już w przyszłym roku. W środę...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij