Uratowali życie 74-latkowi

Mieszkaniec Jedliny-Zdroju - Marcin Znamiec oraz dwaj wałbrzyscy policjanci Leszek Szubicki i Paweł Łabuda - odebrali listy gratulacyjne od Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu za uratowanie życia 74-letniego mężczyzny. 

 

W spotkaniu wziął udział także Mateusz Kaszubski, syn uratowanego wałbrzyszanina, który wyjaśniał, że jego ojciec dochodzi już do siebie i przechodzi rehabilitację.
 
Wręczył on  policjantom listy gratulacyjne:
 
„Szanowny Panie, nie istnieją słowa, które są w stanie opisać wdzięczność za uratowanie życia naszego Męża, Ojca i Dziadka – Jerzego Kaszubskiego. W dniu 23.10.2018 podjął się Pan niewyobrażalnego trudu i – nie boimy się tego napisać – aktu bohaterstwa. Za podjęty bezinteresowny wysiłek należą się Panu wyrazy najwyższego i szczerego podziwu i szacunku. Pragniemy wyrazić słowa uznania dla Pańskiej postawy  służby publicznej, wiedząc jak wiele trudu podejmuje Pan służąc w Policji. Dziękujemy za poświęcenie i życzymy Panu dumy i satysfakcji z pełnionej służby, wielu sukcesów na gruncie prywatnym i zawodowym, a przede wszystkim – tylko udanych akcji ratunkowych."
 
 
Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 23 października przy al. Wyzwolenia w Wałbrzychu. Starszy mężczyzna leżał na chodniku. Mieszkaniec Jedliny-Zdroju rozpoczął natychmiastową resuscytację i wezwał Zespół Ratownictwa Medycznego. Sytuację zauważyli także przejeżdżający w tym momencie ulicą policjanci, którzy pomogli Panu Marcinowi w dalszej resuscytacji i zadbali o bezpieczeństwo na miejscu zdarzenia. 

 

 

red

foto:KMP w Wałbrzychu

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno