Na wielu tenisowych frontach
Miniony weekend stał pod znakiem wielu startów zawodników KT Szczawno-Zdrój. Przedstawiciele klubu z uzdrowiska udanie zaprezentowali się we Wrocławiu, Ścięgnach koło Karpacza oraz Grodzisku Mazowieckim.

Przegląd weekendowych wydarzeń rozpocznijmy od najmłodszych. W turnieju z cyklu Tenis10 Olimpijski Kids Cup by HEAD zorganizowanym przez wrocławski Olimpijski Cup do lat 7 wystartował zaledwie 5-letni Kajetan Kosiński. I to był bardzo udany występ najmłodszego z rodu Kosińskich, gdyż nasz tenisista zajął 2. miejsce przegrywając w finale ze starszym o 2 lata - Łukaszem Burym.

W tak szczęśliwych dla zawodników KT Szczawno-Zdrój Ścięgnach koło Karpacza wystąpili Oliwia i Mateusz Dróżdż, którym przyszło sprawdzić się w Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatów. Niedawne zawody rozegrano systemem grupowym, a do grupy finałowej awansowali obaj gracze z uzdrowiska. Ostatecznie Mateusz zajął 2., a Oliwia wywalczyła miejsce na najniższym stopniu podium.

Aż do Grodziska Mazowieckiego po kolejne punkty w rankingu skrzatów udał się Filip Kosiński. Dla Filipa weekendowy turniej był otwarciem zimowego sezonu. Otwarciem niezwykle udanym, gdyż w singlu Kosiński zajął 3. miejsce, a w deblu, grając w parze z Janem Wygoną z Krakowa, triumfował w całej imprezie pokonując w finale duet Knitter - Słowik.

Swój start w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym, tyle że w kategorii do lat 14, mają również za sobą Gabriel Wójcicki oraz Antoni Pankowski. W grze pojedynczej nasi co prawda przegrali walkę o ćwierćfinał, ale w deblu Gabryś w parze z Nikodemem Barcinikiem z Pszczyny wywalczył wysokie 3. miejsce.

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com