Lekcje z rzemieślnikami
Czy warto zastać rzemieślnikiem? Jak się do tego przygotować  i jakie rzemiosło wybrać? O tym wszystkim rozmawiają dolnośląscy rzemieślnicy z uczniami podczas lekcji i warsztatów rzemieślniczych prowadzonych w ramach projektu #RzemiosłoNoweRozdanie.
 
 
Pierwsze lekcje przeprowadziła Aleksandra Chenczke-Markiewicz w Zasadniczej Szkole Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu. 60 uczniów i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej nauczyło się jak tworzyć i pielęgnować las w słoiku.

 
Dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dzierżoniowie uczyła się garncarstwa. Pod fachowym okiem rzemieślniczki powstały gliniane anioły, gwiazdy, choinki i inne prezenty dla rodziców. 
 
- Poprzez lekcje i warsztaty prowadzone przez rzemieślników chcielibyśmy promować  kształcenie zawodowe w rzemiośle, budować wartość takich pojęć jak rzemiosło, rzemieślnik, kwalifikacje rzemieślnicze. Rzemiosło to szansa na ciekawy zawód, możliwy do wykonywania także przez osoby z niepełnosprawnsociami. - mówi dyrektor Wydziału Gospodarki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Agata Zemska.  


 
Jeszcze w listopadzie z lekcji rzemieślniczych będą mogli skorzystać uczniowie ze Świeradowa-Zdroju, a na grudzień zaplanowano m.in. warsztaty introligatorskie i lekcje z konserwatorem książek.
 
opr. kama
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
      
 
 
 
 
 
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno