Poznaj nowych radnych

Wśród 25 radnych nowej kadencji znalazło się sześć nowych osób, których sylwetki chcielibyśmy Wam zaprezentować.

Większość osób w składzie nowej rady powinna być znana wałbrzyszanom, którzy choć trochę interesują się sprawami miasta. W niedalekiej przyszłości zaprezentujemy wam sylwetki wszystkich radnych ale dziś chcielibyśmy się skupić na nowych twarzach, które reprezentować będą interesy mieszkańców Wałbrzycha.
 
Anna Adamkiewicz do rady startowała z listy Prawa i Sprawiedliwości. Poparło ją 551 wyborócw z okręgu nr 3 (Biały Kamień, Konradów, Sobięcin).
 
- Radną nie jestem po raz pierwszy, to moja trzecia lub czwarta kadencja, choć miałam małą przerwę. Prowadzę Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. Zajmuję się szerzeniem kultury regionalnej, między innymi promuję artystów. Uważam, że koncert życzeń związany z wyborami już się skończył, opowieści "co to się nie zrobi" można włożyć między bajki bo my wiemy na czym polega praca w radzie i można zrobić tylko to, co jest możliwe i potrzebne a ja będę tego pilnować - mówi Anna Adamkiewicz.
 
Anna Adamkiewicz

 
Marta Tumidalska reprezentuje Komitet Romana Szełemeja. W okręgu nr 5 (Śródmieście, Podgórze, Gaj, Glinik Nowy, Glinik Stary) zdobyła 207 głosów.
 
- Zawodowo zajmuję się prowadzeniem dwóch sklepów. Ponadto robię doktorat z nauk o polityce na Uniwersytecie Wrocławskim, studiuję też zaocznie prawo. Ukończyłam dyplomację europejską i administrację. Chciałabym zwiększyć bezpieczeństwo w Wałbrzychu, zwłaszcza po doniesieniach o dużej liczbie wypadków w ostatnim czasie. Poza tym chciałabym zaktywizować młody Wałbrzych oraz starszych obywateli, poprzez realizację różnych inicjatyw na ich rzecz ale to na wiosnę jak poprawi się pogoda - mówi Marta Tumidalska.
 
Marta Tumidalska

 
Rafał Glapiński, postać której fanom wałbrzyskiego sportu przedstawiać nie trzeba. Startował z listy Komitetu Romana Szełemeja z okręgu nr 1 (Podzamcze, Książ, Lubiechów). Zdobył 962 głosy.
 
- Z wykształcenia jestem nauczycielem ale bardziej znany jestem jako sportowiec - zawodnik koszykarskiego Górnika Wałbrzych. Mam sporo pomysłów, są to głównie sugestie mieszkańców Podzamcza bo wsłuchiwałem się w problemy, które mi przedstawiali. Na pierwsze interpelacje przyjdzie czas myslę, że już na następnej sesji. Nie chcę być bierną postacią, dostałem kredyt zaufania i czuję sporą presję. Mam nadzieję, że spełnię oczekiwania wyborców - mówi Rafał Glapiński.
 
Rafał Glapiński

 
Krzysztof Kalinowski, kolejna nowa postać z Komitetu Romana Szełemeja. Do rady dostał się dzięki poparciu 689 mieszkańców z dzielnic Nowe Miasto, Stary Zdrój, Rusinowa, Kozice i Poniatów (okręg wyborczy nr 4).
 
- Jestem wałbrzyszaninem od urodzenia. Kandydując do Rady Miejskiej jako swój główny cel obrałem dążenie do poprawy jakości życia mieszkańców, przede wszystkim w polityce mieszkaniowej. Przed objęciem funkcji radnego przez piętnaście lat pracowałem w Urzędzie Miejskim jako kierownik referatu lokalowego - mówi Krzysztof Kalinowski.
 
Krzysztof Kalinowski

 
Dariusz Stawowy, także reperezentant Komitetu Romana Szełemeja. Startował z okręgu nr 3 (Biały Kamień, Konradów, Sobięcin) i zdobył 469 głosów.
 
- Jestem pierwszy raz radnym Rady Miejskiej Wałbrzycha. Z wykształcenia jestem inżynierem, ukończyłem Politechnikę Wrocławską na Wydziale Inżynierii Środowiska oraz Uniwersytet Ekonomiczny na Wydziale Zarządzania. W pracy radnego chciałbym się skupić na pracach społecznych ponieważ działam w Fundacji Polska Fala oraz w sporcie, z którym jestem związany od dwudziestu lat - mówi Dariusz Stawowy.
 
Dariusz Stawowy

 
Małgorzata Langner-Torbus w okręgu nr 5 zdobyła 135 głosów. Ostatnia prezentowana dziś radna objęła swój mandat po Romanie Szełemeju, który wybrał stanowisko prezydenta miasta.
 
- Jestem radną z dzielnic Śródmieście, Podgórze, Gaj, Glinik Nowy, Glinik Stary ale może jeszcze nie wszyscy mieszkańcy mnie kojarzą. Jestem tu zupełnie nowa. Chcę wspierać pana prezydenta i mam swój cel - pomagać ludziom słabym, być pośrednikiem między najbiedniejszymi, najsłabszymi a prezydentem - mówi Małgorzata Langner-Torbus.
 
Małgorzata Langner-Torbus

 
Poniżej pełen skład Rady Miejskiej Wałbrzycha w kadencji 2018-2023:
Adamkiewicz Anna - KW Prawo i Sprawiedliwość
Bielawski Wiesław - KWW Romana Szełemeja
Dolat Marek - KWW Romana Szełemeja
Glapiński Rafał - KWW Romana Szełemeja
Kalinowski Krzysztof - KWW Romana Szełemeja
Kalinowski Mariusz - KWW Romana Szełemeja
Kraczkowski Piotr - KWW Romana Szełemeja (wiceprzewodniczący)
Kuriata Cezary - KW Prawo i Sprawiedliwość
Kwiatkowski Piotr - KWW Romana Szełemeja
Langer Jerzy - KW Prawo i Sprawiedliwość
Langner-Torbus Małgorzata - KWW Romana Szełemeja
Mazurkiewicz Tadeusz - KWW Romana Szełemeja
Mielczarek Andrzej - KWW Romana Szełemeja
Mucha Beata - KW Prawo i Sprawiedliwość (wiceprzewodnicząca)
Nowak Ryszard - KWW Romana Szełemeja
Olanin Krystyna - KWW Romana Szełemeja (wiceprzewodnicząca)
Romańska Maria - KWW Romana Szełemeja (przewodnicząca)
Rosiak Alicja - KWW Romana Szełemeja
Stawowy Dariusz - KWW Romana Szełemeja
Szełemej Alina - KWW Romana Szełemeja
Szpur Anatol - KWW Romana Szełemeja
Szwajgier Jacek - KWW Romana Szełemeja
Tumidalska Marta - KWW Romana Szełemeja
Wierzbicka Renata - KW Prawo i Sprawiedliwość
Wiłkomirska Małgorzata - KWW Romana Szełemeja
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno