Trwa odbudowa Zakładu Przyrodoleczniczego

Trwa odbudowa Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju. Po zakończeniu prac obiekt będzie pełnił funkcję typowo medyczne, nie będzie tu między innymi pomieszczeń administracyjnych, które zostaną przeniesione do dawnej pralni.

 

Odbudowa Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju ruszyła w sierpniu.

Budynek spłonął na początku marca. Zniszczeniu uległa niemalże cała infrastruktura w tym m.in. w tym jaskinia solno-jodowa i komora hiperbaryczna.  Prace rozpoczęto od wylania betonowych stropów. 
 
Kolejnym ważnym elementem odbudowy będzie remont dachu. Jeszcze w tym roku planowane są też wyburzenia wewnątrz obiektu, które pozwolą na przywrócenie mu dawnej – typowo medycznej funkcji.
 
- Obiekt jest zabezpieczony. Złożyliśmy wnioski o dotacje do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2019 i jeszcze w tym roku ruszymy z tzw. wyburzeniami, bo projekt docelowy ma przywrócić temu obiektowi pierwotną, medyczną funkcję. Nie będzie tu, tak jak dotychczas, administracji. Pomieszczenia te zostaną przeniesione do dawnej pralni - mówi prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina Paweł Skrzywanek.
 
Dwa miesiące temu oddano do użytku Szpital Uzdrowiskowy Teresa w Jedlinie-Zdroju, który również ucierpiał w pożarze. Prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina zapowiedział remont i wznowienie działalności w obiekcie Teresa II, od którego rozpoczął się pożar. Złożono już wnioski o dofinansowanie prac związanych z odbudową tego obiektu.
 
wb
foto:walbrzych24.com

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno