Babski Comber w Starej Kopalni (FOTO)
W Starej Kopalni po raz kolejny z okazji Barbórki zorganizowano Babski Comber. To tradycja ludowa wywodząca się ze średniowiecza, będąca odpowiednikiem górniczej Karczmy Piwnej, ale organizowanej wyłącznie w kobiecym gronie.
 
 
Temat przewodni tegorocznego combra, który zorganizowano w Klubie Muzycznym Montownia brzmiał „Alibaba i 40 rozbójniczek”. Przebrania uczestniczek imprezy nawiązywały do tematu.
 
- Tradycja babskiego combra jest albo krakowska, albo śląska. Najbardziej znana u nas jest ta krakowska, która jest związana z Tłustym Czwartkiem, ale ponieważ w Wałbrzychu powstał Festiwal Tradycji Górniczych, więc stwierdziłyśmy, że dlaczego by nie zorganizować zabawy dla pań. Mężczyźni mają swoją karczmę piwną tylko dla panów, więc my też postanowiłyśmy się pobawić. Bawią się tu tylko panie, poza muzykami i kukłą, na której panie będą mogły się wyżyć, nie ma tu żadnych panów. Budujemy swoją własną tradycję, nie mamy żadnych kar i chłosty, ale wszyscy doskonale się bawią - mówi współorganizatorka imprezy Małgorzata Wiłkomirska.
 
Harmonogram imprez odbywających się podczas tegorocznej Barbórki w Starej Kopalni zaplanowano z myślą o całych rodzinach. Najważniejsze punkty programu poza Babskim Combrem to Karczma Piwna i Szychta Rodzinna. 
 
 
wb
foto:P.Tokarski
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno