Dostaniesz nawet 25 000 zł na wymianę pieca
Mieszkańcy w budynkach wielorodzinnych będą mogli otrzymać do 10 000 zł dotacji, mieszkańcy domu jednorodzinnego nawet 25 000 zł. Wymiana kotła czy instalacji grzewczej może zostać sfinansowana ze środków unijnych w 70 procentach.   
Zgłoś udział w projekcie wspieranym przez Unię Europejską i zwiększ swoją szansę na dofinansowanie systemu grzewczego.
 
Pierwszym krokiem jest przygotowanie wspólnego wniosku o dotację z UE na wymianę kotłów opalanych węglem lub koksem na przyjazne dla środowisku źródła ciepła. Nad takim wnioskiem pracuje Wałbrzych i inne gminy Aglomeracji Wałbrzyskiej, w czym nieodzowny jest udział mieszkańców. Aby wniosek gmin był optymalny, potrzebne są wstępne deklaracje udziału w projekcie. Zgłaszanie tych deklaracji  przez mieszkańców jest warunkiem koniecznym w realizacji projektu na terenie gminy.  
 
Deklarację udziału w projekcie można złożyć za pośrednictwem internetu KLIKNIJ TUTAJ
lub w wersji papierowej na formularzu zgłoszenia.

Najpierw należy uzyskać hasło, które udostępni Zuzanna Żołnierczyk, pracownik Biura Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, ul. Matejki 2 pok. 8, tel. 74 6488 548, e-mail: z.zolnierczyk@um.walbrzych.pl, 

Formularz drukowany zgłoszenia dostępny jest w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, ul. Sienkiewicza 6-8. Wstępne deklaracja udziału w projekcie można będzie składać w terminie do 31.12.2018 r. 
 
Złożenie deklaracji nie gwarantuje uzyskania dotacji, ale osoby, które rzetelnie wypełnią deklaracje mogą liczyć na preferencje w sytuacji uzyskania przez projekt dofinansowania ze środków Unii Europejskie. 
 
Przed wypełnieniem zgłoszenia należy uważne zapoznać się z instrukcjami wypełniania. W przypadku pytań, należy się skontaktować z Zuzanną Żołnierczyk,
tel. 74 64 88 548, e-mail: z.zolnierczyk@um.walbrzych.pl,
w godz. 7.30 – 15.30 (Po, Śr, Cz), 7.30-16.30 (Wt), 7.30-14.30 (Pt).

Gmina Wałbrzych zorganizuje też spotkania by ułatwić mieszkańcom wypełnianie zgłoszeń. Terminy spotkań zostaną podane niebawem.

opr. adm
foto: pixabay


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno