Ksiądz wysyłał pornografię uczniom

Wysyłał sms-y z treściami erotycznymi do swojego ucznia, teraz gdy o sprawie zrobiło się głośno i trafiła do prokuratury - ksiądz z wałbrzyskiej Parafii pw. Św. Józefa Robotnika - zniknął.Jak udało nam się ustalić, ksiądz, uczący religii w jednej z wałbrzyskich szkół wysyłał do swojego ucznia sms-y z treściami erotycznymi. Sprawa trafiła do dyrektora szkoły,  później została zgłoszona prokuraturze (w zeszłym tygodniu).

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu,   Marcin Witkowski potwierdza, że zawiadomienie wpłynęło jednak dla dobra toczącego się postępowania nie ujawnia szczegółów.  Ksiądz z Parafii Św. Józefa Robotnika, jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, zapadł się pd ziemię. Rozmawialiśmy z proboszczem parafii,  jak się okazuje ksiądz Paweł M. już nie pracuje i nie przebywa w parafii. Proboszcz zapytany o prowadzone w prokuraturze postępowanie w związku z wysyłaniem przez księdza sms-ów z treściami erotycznymi   - nie chciał komentować sprawy.  Prawdopodobnie to nie jedyny przypadek, ksiądz, jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, wysyłał  sms-y z treściami erotycznymi też do innych młodych ludzi.  

Poniżej oświadczenie jakie otrzymaliśmy z wałbrzyskiego Urzędu Miasta:

27 listopada 2018 r. do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zostało złożone zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez jednego z pracowników Zespołu Szkół Nr 5. W tym samym momencie o zaistniałej sytuacji powiadomiony został organ prowadzący szkołę oraz organ nadzorujący.

W dniu 28 listopada 2018 r. Dyrektor Zespołu Szkół Nr 5 złożył wniosek do pełnomocnika Wojewody dolnośląskiego o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego w stosunku do nauczyciela, który w ocenie dyrektora uchybił godności zawodu i obowiązkom nauczyciela o których mowa w art 6 Ustawy Karta Nauczyciela. 

Ponadto Zgodnie art. 85t ust 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela, Dyrektor Szkoły zawiesił w pełnieniu obowiązków nauczyciela, którego dotyczy sprawa.


Czytaj też:
Ksiądz oskarżony o nękanie żony organisty 


opr. 
foto: pixabay

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno