Menu

Żyją w pustostanie bo... 'los tak chciał'

Mieszkają w pustostanie i nie zamierzają stamtąd przenosić się.  Mężczyźni (ojciec i syn) żyją w skandalicznych warunkach.

Żyją w pustostanie bo...  'los tak chciał'
Bogdan niedawno skończył 64 lata. Mirosław, jego syn w styczniu będzie obchodził swoje 42 urodziny. Obaj koczują w budynku przeznaczonym do rozbiórki. Na pytanie, dlaczego znaleźli się w tym miejscu, ojciec odpowiedział „Bo los tak chciał”.
 
 Mężczyźni nie chcą zamieszkać w integracyjnym domu dla bezdomnych. Nie korzystają też z wałbrzyskiej ogrzewalni. Postanowili, że przeniosą się tam dopiero, kiedy będą mrozy. 
 
 
Jak informuje wałbrzyska straż miejska - niemal każdego dnia strażnicy miejscy monitorują  miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne. Czasami przewożą kogoś do ogrzewalni, czasami konieczna jest interwencja pogotowia ratunkowego, a czasami wystarczy tylko rozmowa. Strażnicy dostarczają  bezdomnym jedzenie. Są to głównie  konserwy mięsne, rybne, mleko, warzywa w puszkach, ciastka, dżemy. 
 
 
red
foto: Straż Miejska 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Lolek (10 grudnia 2018 15:19)
Nygusy pierd...one. Ubrać, umyć i do roboty zagonić. Konserwy i inne produkty dać schorowanym emerytom. Też mam 42 lata i mogę pracować, choć zdrowie szwankuje. A czemu wolą tą nore od noclegowni? Bo tam chlać nie wolno
do Nelki (8 grudnia 2018 18:26)
Skoro ich znasz,wiedziałaś że "Dużo złych rzeczy ich w życiu spotkało", wiesz ile złego przeżyli - to do q...nędzy nie kumam dlaczego DOPIERO po tym poście deklarujesz wszem i wobec że "postarasz się im pomóc". A może podzielisz się informacjami w jaki sposób im pomożesz? Pomysły tak infantylnej osoby jak ty mogą być hitem internetu.
Nelka (8 grudnia 2018 12:32)
Znam tych ludzi i serca mi pękło na milion kawałków jak to zobaczyłam. Dużo złych rzeczy ich w życiu spotkało. Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile złego przeżyli. I nie mogę uwierzyć ze takich los się potoczył. Napewno postaram się im pomoc. Nie oceniajcie jeśli nie znacie sytuacji
Klosz (7 grudnia 2018 23:05)
Dobrze że oni tego nie czytają... odcięci są od tych kretynskich komentarzy
wal (7 grudnia 2018 21:47)
Przez wiele lat miałem bezpośredni kontakt z podobnymi osobami (kto pamięta np. "osiedle bezdomnych' przy wysypisku na Stacyjnej?)W 90% są to osoby aspołeczne,chcące żyć we własnym świecie,wyalienowane z tego świata.Oni-odrębnie od tzw'"żuli" mają po prostu wyj...ne na styl życia. Nie chcą MOPSÓ-W, "ocipialni" i innych wynalazków którymi idioci myślą,że czynią dobro
kl (7 grudnia 2018 20:44)
Cytuję użytkownika: Belezug
Do wszystkich oburzonych, że ktoś im pomaga. Nikt wam nie karze chodzić do pracy, masz ochote to zostań bezdomnym, wtedy też dostaniesz konserwe.
Poziom rozumowania na poziomie 3 latka!
Belezug (7 grudnia 2018 19:00)
Do wszystkich oburzonych, że ktoś im pomaga. Nikt wam nie karze chodzić do pracy, masz ochote to zostań bezdomnym, wtedy też dostaniesz konserwe.
wal (7 grudnia 2018 17:01)
Czy ten 42-latek jest chorym inwalidą niezdolnym do uczciwej pracy? NIE? A może po prostu nie chce mu się pracować i woli taką wegetację? Wstaje kiedy chce, robi co chce(w miejscach które chce),nie ma szefów,żon,przełożonych. Jest człowiekiem maksymalnie wolnym w tym naszym zhierarchizowanym świecie. To jego wybór.Uszanujmy to
Mk (7 grudnia 2018 16:47)
Cytuję użytkownika: Wkurzony
Dlaczego nie wezmą się do pracy? Ludziom którzy ciężko pracują nikt nie ma daje za friko ciastek i konserw. O co chodzi w tym chorym systemie?
A kto ci powiedział że nie mają pieniędzy???? Bo co ? Bo bezdomny to niema ...mylisz sie
JONY (7 grudnia 2018 16:23)
Kowalem swego losu każdy bywa sam. Mnie nikt za friko nie chce przynieść jedzenia, po wszystko muszę iść do sklepu i jeszcze muszę zapłacić, chociaż mam więcej niż 64 lata. Straż Miejska tym działaniem promuje dziadostwo i nieróbstwo. Niezaradnym należy dać wędkę a nie rybę.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

bezdomni  |   pustostan  |   straz miejska  |  

Będą pomagać bezdomnym w godnych warunkach

Jak pomóc bezdomnym - ruszyła akcja ''Zima''

Koczują w namiotach

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij