Wyłączyli światła na skrzyżowaniu Wrocławskiej z Wyszyńskiego

Ponownie wyłączono sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej i Wyszyńskiego. Wszystko przez gigantyczne korki, które tworzyły się zwłaszcza w godzinach szczytu.

Jak informuje kierownik Centrum Sterowania Ruchem Ryszard Błażnik sygnalizację wyłączono z kilku powodów. Jednym z najważniejszych są korki, które tworzyły się na ul. Wrocławskiej. Były one spowodowane głównie przez remonty związane z naprawą nawierzchni na ul. Wrocławskiej, ale potęgowane także przez włączoną sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Wrocławskiej z Wyszyńskiego.
 
W całym mieście wprowadzany jest teraz ITS, czyli Inteligentny System Transportowy, który ma ułatwić komunikację w mieście. System dopiero „uczy się” jednak miasta co może jeszcze trochę potrwać. 
 
- System pewne rzeczy przelicza i analizuje. Na ul. Wrocławskiej prowadzone były dwa remonty, które utrudniały znacząco ruch. To spowodowało wczoraj i przedwczoraj gigantyczne korki, głównie spowodowane tymi pracami. Wyłączyliśmy światła na skrzyżowaniu Wrocławskiej i Wyszyńskiego, mimo że nie wstrzymywały one bardzo ruchu, ale chcemy doprowadzić do normalnej sytuacji i przejezdności tej drogi, wtedy ponownie będziemy testować te światła. To, co w tej chwili system przeanalizuje nie będzie adekwatne do faktycznej sytuacji, która występuje w tym miejscu - mówi kierownik Centrum Sterowania Ruchem Ryszard Błażnik. 
 
Światła na tym skrzyżowaniu mają niebawem ponownie zostać włączone. Jak informuje Ryszard Błażnik, na przejściu dla pieszych, które znajduje się w tym miejscu zginęły już dwie osoby, dlatego bardzo ważne jest, by zadbać o bezpieczeństwo pieszych.
 
 
wb
foto:WTV
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno