Protestują i idą na L4

Pracownicy sądów protestują i planują strajk - wszystko w walce o podwyżki. Dziś przed budynek wyszli też pracownicy wałbrzyskiego Sądu Rejonowego. W Świdnicy i Dzierżoniowie na L4 jest około 30 procent pracowników.  


 

Protest przybrał dziś delikatną formę, pracownicy wałbrzyskiego sądu wyszli w południe przed budynek i przez 20 minut nie pracowali. Pracownicy wychodzili też, jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, z sal rozpraw. Jak zapowiadają,  tak będą protestować do 21 grudnia, choć rozważane są inne formy protestu, między innymi zwolnienia lekarskie. 

W Wałbrzychu nie ma podwyższonej absencji z powodu choroby, z kolei w sądach rejonowych w Dzierżoniowie i Świdnicy dziś nie pojawiło sie około 30 procent prcowników. We wrocławskich sądach nie pojawiło się ponad 160 pracowników, część rozpraw zostało odwołanych. 

Pracownicy sądów walczą o podwyżki, jak twierdzą ich zarobki są na żenującym poziomie. 

W październiku i listopadzie strajkowali policjanci, wielu z nich poszło na zwolnienia lekarskie, mówiło się wtedy o "psiej grypie".  Protest mundurowych zakończyła się porozumieniem podpisanym z szefaemMSWiA Joachimem Brudzińskim.

 
opr. adm/wb
foto:


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno