Biegunka radnego zakończyła sesję rady Szczawna Zdroju

Zniknięcie radnego Adama Jenningsa z obrad poniedziałkowej sesji rady Szczawna Zdroju dało pretekst do jej zakończenia. Kolegom z Rady Jennings tłumaczy się nagłym rozstrojem żołądka. A wszystko po tajemniczym szepcie radcy prawnego Adama Daraża i stwierdzeniu, że nieobecność jednego radnego przerywa sesję.

Posiedzenie pierwszej merytorycznej (po październikowych wyborach samorządowych) sesji nowej rady odbywało się gładko do drugiego punktu porządku obrad, w którym rada miała przyjąć porządek całodniowej sesji. Opozycyjni radni (mają większość) chcieli zmienić plan obrad, bo burmistrz Marek Fedoruk ich zdaniem m.in. niedbale i niemerytorycznie przygotował projekty uchwał. I właśnie chęć zmiany porządku obrad wywołała gastryczne problemy radnego Jenningsa, wybranego z komitetu wyborczego Fedoruka. 
 
Gdy opozycyjni radni zgłosili wniosek o zmianę porządku obrad, do Jenningsa podszedł radca prawny szczawieńskiego magistratu Adam Daraż (był też pełnomocnikiem wyborczym Marka Fedoruka).  Prawnik pochylił się nad Jenningsem i powiedział mu coś do ucha. Po chwili Jennings zawnioskował o 5 minut przerwy, a w jej trakcie zniknął i nie wrócił już na obrady.
 
Pytamy radnego Jenningsa, co takiego Adam Daraż powiedział mu na ucho, jakie polecenie mu wydał, że wyszedł z sali obrad i już nie wrócił.  Jennings mówi, że nie miało to nic wspólnego z Adamem Darażem, jak się okazuje winny jest radny Tomasz Krupa.
 
- Na ten cały chaos, który chciał wprowadzić (radny opozycji Tomasz Krupa, wybrany do Rady z listy stowarzyszenia Kocham Szczawno Zdrój Arkadiusza Czochera - red.) brało mnie na wymioty i musiałem wyjść. - radny Adam Jennings. 
 
 Gdy po przerwie wznowiono obrady, radca prawny Adam Daraż powiedział radnym:

- Brak jednego z radnych uniemożliwia zmianę porządku obrad – stwierdził m.in. radca Daraż i dodał:
 
- Uważam, że dalsze procedowanie jest niemożliwe. Albo procedujecie w oparciu o ten porządek obrad, który wszyscy radni dostali, albo dalsza praca rady jest niemożliwa – powiedział prawnik. 
 
Zdezorientowani radni uwierzyli w te słowa, że nieobecność jednego radnego uniemożliwia prace Rady oraz zmianę porządku obrad i sesja została zakończona. Dziś w południe (wtorek) odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Szczawna Zdroju, którą zwołał burmistrz Fedoruk, przedstawiając porządek obrad bez pozycji, których usunięcia żądała opozycja.
 
- Po zakończeniu wtorkowej sesji radny Adam Jennings dostarczył do biura Rady usprawiedliwienie pisemne, w którym poinformował o rozstroju żołądka, który uniemożliwił mu uczestnictwo w dalszej części sesji – poinformował nas przewodniczący Rady Miasta Szczawna Zdroju, Michał Broda.
 
Radny Jennings powiedział nam w poniedziałek wieczorem, że czuje się lepiej i będzie obecny na wtorkowej sesji.

Z informacji, jakie otrzymaliśmy od członków Rady, na sesji nie będzie dziś za to radcy Adama Daraża, który poinformował o swojej nieobecności władze gminy. Radni komentują w kuluarach, że to prawdopodobnie ucieczka najbliższego współpracownika burmistrza Fedoruka przed odpowiedzialnością za wprowadzenie przewodniczącego Rady i radnych w błąd oraz trudnymi pytaniami o pretekst i zasadność zakończenia wtorkowej sesji.
 

 
red
foto: UM Szczawno Zdrój 


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno