Za ciemno na Podzamczu

Nasi czytelnicy skarżą się, że na Podzamczu wieczorem panują egipskie ciemności, ponieważ nie działa wiele lamp. Sprawdziliśmy czy to oznacza, że już zaczęło się wielkie oszczędzanie.

Od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy następujące pytania:
 
"Czy znane są powody, dla których od ponad 2 tygodni na największym z wałbrzyskich osiedli (Podzamcze) zapanowały egipskie ciemności? Świeci co piąta lampa... oszczędzamy na coś? Nie bardzo rozumiem sytuację, może ktoś wie coś więcej na ten temat. Widzę ludzi chodzących po ulicy z latarkami..."
 
Tak jak zawsze w tego typu przypadkach udaliśmy się po informacje do źródła, czyli Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta. Tam potwierdziło się, że ostatnimi czasy zdarzają się problemy z oświetleniem ale są to zwyczajne awarie a nie próba oszczędzania na energii.
 
- Występują awarie okablowania. Tak to jest ze wszystkim co nie jest nowe. Dopóki jest nieruszone to się trzyma a jak się ruszy to okazuje się, że trzymało się na słowo honoru. Mamy sporo takich miejsc, gdzie są uszkodzenia kablowe ale oczywiście systematycznie je usuwamy - zapewnia wicedyrektor ZDKiUM Bogusław Rogiński.
 
Jak twierdzi Bogusław Rogiński usuwanie awarii może trwać nawet kilka dni bo przy mocno rozbudowanej sieci trudno jest namierzyć dokładne miejsce awarii, gdy dotyczy większego obszaru. W przypadku pojedynczych lamp jest nieco łatwiej i szybciej ale dyrekcja ZDKiUM apeluje do mieszkańców aby precyzyjnie zgłaszali miejsca awarii, tak by technicy nie musieli błądzić po osiedlach gdy pojawia się ogólna  informacja, że np. nie ma światła na Podzamczu.
 
plr
foto: archiwum
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno