'Pożerali Książki' w Bibliotece Pod Atlantami

W Bibliotece Pod Atlantami odbyła się XIII edycja konkursu „ Pożeracze Książek”. Tym razem najmłodsi czytelnicy z Wałbrzycha i okolic odpowiadali na pytania dotyczące twórczości Grażyny Bąkiewicz. 

Grażyna Bąkiewicz to autorka książek dla dzieci i dorosłych. Napisała min. takie książki jak „Smoki Wyobraźni” i „Ada Strażniczka Skarbu”
 
W konkursie składającym się z kilku etapów trzeba było min. odgadnąć o jakie chodzi postaci, przedmioty i cytaty z książek autorki.
 
- Konkurs polega na tym, by zaznajomić się z lekturami. Co roku są one inne, co roku wybieramy innego autora. W tym roku polecieliśmy uczniom przeczytanie książek Grażyny Bąkiewicz. Ta autorka jest głównym członkiem jury oraz gościem honorowym. Odbędzie się spotkanie autorskie z nią, a przed nim będzie konkurs. Polega on na tym, by odpowiadać na różne pytania dotyczące jej książek (cytatów, postaci, przedmiotów). Co roku ten konkurs cieszy się coraz większa popularnością. - mówi Arkadiusz Łapka z Biblioteki Pod Atlantami.
 
Na zwycięzców konkursu czekały nagrody, oczywiście w postaci książek. 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno