Ruszyła budowa Przystanku Wałbrzych Centrum

Budowa przystanku pasażerskiego Wałbrzych Centrum oficjalnie się rozpoczęła. Koparki już pracują, a cała inwestycja ma być gotowa w przeciągu 16 miesięcy. 

- Za dwa lata będzie tutaj przystanek, będą klienci, pasażerowie. Będą ci, którzy przyjadą samochodami, autobusami. Powstanie centrum przesiadkowe i nowe centrum funkcjonalne w Wałbrzychu, który już wtedy będzie w połowie albo na ukończeniu budowy obwodnicy, która razem z tym przystankiem zmieni oblicze Śródmieścia Wałbrzycha. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
Prace oprócz budowy przystanku dla pociągów i autobusów, obejmą również budowę małego centrum handlowego. Przystanek Wałbrzych Centrum będzie mieć dwa perony.
 
- Planujemy budowę dwóch peronów z wiatami, połączonych przejściem podziemnym. Perony wyposażone będą w windy, umożliwiające transport osobom niepełnosprawnym. Perony będą długości 300m, także w wystarczającym standardzie taboru, który porusza się na tej linii (pomiędzy Wrocławiem, a Jelenią Górą). - mówi kierownik kontraktu, Witold Szczotka.
 
Koszt budowy przystanku Wałbrzych Centrum to około 15mln zł. 
 
 
pm
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno