Nowa płyta Mirka Kowalika

„Jasność Narodzenia” to najnowsza płyta Mirka Kowalika z muzyką skomponowaną do wierszy Ernesta Brylla. Płyta jest już w sprzedaży.

Najnowsza płyta, której producentem muzycznym jest Mirosław Kowalik ma przenosić słuchaczy w świąteczny klimat. Muzyka na płycie została skomponowana przez Mirosława Kowalik, czyli basistę zespołu Raz Dwa Trzy), Andrzeja Polaka i Jana Trebunia-Tutka. Dzięki nim poezja Brylla została przeniesiona w świat dźwięków. 
 
Na płycie usłyszymy Krystynę Prońko, Annę Rusowicz, Annę Trebunię-Wyrostek, Ernesta Brylla, Jerzego Trelę, Andrzeja Polaka i Jana Trebunia-Tutka z zespołem. 
 
- Jest to świąteczna płyta do tekstów Ernesta Brylla. Jestem pomysłodawcą płyty, jest ona już dostępna na rynku. Zapraszam do zakupu pięknej, świątecznej muzyki, opartej na wyjątkowej poezji, wyjątkowego poety - mówi Mirosław Kowalik.
 
 
Jak wyjaśnia Mirosław Kowalik, Ernest Bryll opisuje świat takim, jakim jest on naprawdę, bez ukrywania jego niedoskonałości i słabości ludzkich. Jezus przyszedł na świat w ubogiej stajence i bez luksusów.
 
- Ernest Bryll niczego nie łagodzi, nie sprawia, że to staje się bardziej miękkie. Pokazuje ostrość naszego życia. Jeśli mały Jezus rodzi się w stajence, to zobaczył wielkie, oślinione pyski wołów i poczuł ten smród, który się od nich uwalniał. Nie było tam czystej pieluchy, makijażu, to wszystko inaczej wyglądało - wyjaśnia Mirosław Kowalik.
 
Płyta „Jasność Narodzenia” jest już w sprzedaży.
 
 
W.Blicharz
foto:P.Tokarski
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno