Menu

Świątecznie w Głuszycy

Atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenie można było poczuć w Parku Jordanowskim w Głuszycy, gdzie zorganizowano Jarmark Bożonarodzeniowy. Ręcznie wykonane bombki, choinki, stroiki oraz wiele ciekawych pomysłów na prezenty świąteczne zaprezentowała liczna grupa wystawców, wśród których nie zabrakło świetlic wiejskich i sołectw Gminy Głuszyca. 

Świątecznie w Głuszycy
Do odwiedzających jarmark przybył także św. Mikołaj, który oprócz słodkości rozdawał świąteczne stroiki wraz z życzeniami. Swoje stroiki wykonali także pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Głuszycy na czele z Panią Dyrektor Katarzyna Starzyńską.
 
Stoisko OPS-u częstowało także nieodpłatnie zziębniętych gości jarmarku barszczem z uszkami przygotowanym przez restaurację „Gościniec Sudecki” w Głuszycy w ramach projektu socjalnego OPS-u pn."Spotkanie świąteczne" .
 
 
Stoisko miejscowego restauratora Krystiana Jóźwiaka z „Gościńca Sudeckiego” zapraszało także do bezpłatnej degustacji swojskich wędlin, a także do kosztowania wielu ciekawych smaków serwowanych potraw. 
 
O świąteczną oprawę muzyczną wydarzenia zadbały grupy i zespoły działające przy Centrum Kultury-MBP w Głuszycy. Na scenie pojawiły się młode wokalistki: Ola Harasimowicz, Marcelina Popik, Martyna Pokorska, Marika Garbolińska, Milena Smusz, Magdalena Jelewska, Milena Rudzka, Nikola Ilnicka - uczestniczki warsztatów wokalnych prowadzonych przez Pana Radosława Zychala.
 
 
 
Kolędy i pastorałki wykonał Chór Seniorów Renoma przy akompaniamencie Ryszarda Ogorzelca  (akordeon) i Piotra Sycza (pianino). Nastrojowe kolędy zagrali także członkowie Głuszyckiej Orkiestry Dętej wraz z kapelmistrzem Eugeniuszem Leciem. 
Organizatorami i partnerami  wydarzenia byli: Gmina Głuszyca, Centrum Kultury-MBP w Głuszycy, Ośrodek Opieki Społecznej w Głuszycy, Ochotnicza Straż Pożarna w Głuszycy Górnej, Zakład Usług Mieszkaniowych i Komunalnych w Głuszycy, Nadleśnictwo Wałbrzych.
 
opr.plr
foto: użyczone / UM w Głuszycy
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Głuszyca  |   święta  |   boże narodzenie  |   mikołaj  |   świątecznie  |   jarmark  |  

Kiermasz Świąteczny w Akwarium

My już kupiliśmy choinkę. A Ty ?

Sezon świąteczny rozpoczęty (FOTO+VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij