Świątecznie w Głuszycy

Atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenie można było poczuć w Parku Jordanowskim w Głuszycy, gdzie zorganizowano Jarmark Bożonarodzeniowy. Ręcznie wykonane bombki, choinki, stroiki oraz wiele ciekawych pomysłów na prezenty świąteczne zaprezentowała liczna grupa wystawców, wśród których nie zabrakło świetlic wiejskich i sołectw Gminy Głuszyca. 

Wyświetl galerię 1/5
Do odwiedzających jarmark przybył także św. Mikołaj, który oprócz słodkości rozdawał świąteczne stroiki wraz z życzeniami. Swoje stroiki wykonali także pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Głuszycy na czele z Panią Dyrektor Katarzyna Starzyńską.
 
Stoisko OPS-u częstowało także nieodpłatnie zziębniętych gości jarmarku barszczem z uszkami przygotowanym przez restaurację „Gościniec Sudecki” w Głuszycy w ramach projektu socjalnego OPS-u pn."Spotkanie świąteczne" .
 
 
Stoisko miejscowego restauratora Krystiana Jóźwiaka z „Gościńca Sudeckiego” zapraszało także do bezpłatnej degustacji swojskich wędlin, a także do kosztowania wielu ciekawych smaków serwowanych potraw. 
 
O świąteczną oprawę muzyczną wydarzenia zadbały grupy i zespoły działające przy Centrum Kultury-MBP w Głuszycy. Na scenie pojawiły się młode wokalistki: Ola Harasimowicz, Marcelina Popik, Martyna Pokorska, Marika Garbolińska, Milena Smusz, Magdalena Jelewska, Milena Rudzka, Nikola Ilnicka - uczestniczki warsztatów wokalnych prowadzonych przez Pana Radosława Zychala.
 
 
Kolędy i pastorałki wykonał Chór Seniorów Renoma przy akompaniamencie Ryszarda Ogorzelca  (akordeon) i Piotra Sycza (pianino). Nastrojowe kolędy zagrali także członkowie Głuszyckiej Orkiestry Dętej wraz z kapelmistrzem Eugeniuszem Leciem. 
Organizatorami i partnerami  wydarzenia byli: Gmina Głuszyca, Centrum Kultury-MBP w Głuszycy, Ośrodek Opieki Społecznej w Głuszycy, Ochotnicza Straż Pożarna w Głuszycy Górnej, Zakład Usług Mieszkaniowych i Komunalnych w Głuszycy, Nadleśnictwo Wałbrzych.
 
opr.plr
foto: użyczone / UM w Głuszycy
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno