Mieszkania Plus: ruszył nabór wniosków

Ruszył nabór wniosków na Mieszkania Plus w Wałbrzychu. Przy ulicy Husarskiej zostaną oddane 192 lokale wykończone „pod klucz”.

 

192 mieszkania na wałbrzyskim Podzamczu to pierwsza na Dolnym Śląsku inwestycja w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Do dyspozycji wałbrzyszan są zarówno 35-metrowe kawalerki, jaki i trzypokojowe mieszkania o metrażu blisko 74 mkw. W każdym budynku przewidziano też lokale przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 
 
Kryteria przydziału mieszkań są określone w uchwale, którą podjęli radni. Są one bardzo podobne do tych, które obowiązują przy ubieganiu się o mieszkanie komunalne. Preferowane są przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, osoby niepełnosprawne i seniorzy, którzy oddadzą duże, niedostosowane do ich potrzeb mieszkanie w ręce gminy.
 
- Mieszkania czekają na tych, którzy spełnią zarówno kryteria dochodowe, jak i społeczne, które są takie same, jak przy wcześniejszych naborach wniosków. Jestem przekonany, że nabór wniosków będzie szybki i bardzo sprawny, tak jak było do tej pory. Program Mieszkanie Plus jest bardzo dobry dla Wałbrzycha i dla wałbrzyszan - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Bardzo ważnym kryterium przydziału mieszkań będzie także zdolność do płacenia czynszu za mieszkanie o określonym metrażu. Jaka będzie jego wysokość?
 
- Stawki czynszu znajdują się na stronie internetowej, zaczynają się one od 18 zł za metr kwadratowy w opcji czystego najmu i około 24 zł w opcji z dojściem do prawa własności - mówi dyrektor inwestycji PFR Nieruchomości S.A Piotr Mechecki - Z naszych obliczeń wynika, że rodzina 2+2, czyli dwoje dorosłych i dwoje dzieci, powinna liczyć na dopłaty, maksymalnie w wysokości 350 zł miesięcznie, większe rodziny mogą liczyć na większe ulgi.
 
 
Nabór wniosków potrwa do 31 stycznia przyszłego roku. Pierwsze klucze trafią w ręce najemców prawdopodobnie w marcu. By ubiegać się o Mieszkanie Plus w Wałbrzychu należy złożyć wniosek w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. Na stronie internetowej www.mieszkaniepluswalbrzych.pl można znaleźć informacje dotyczące programu, wysokość stawek czynszu, a także kalkulatory, dzięki którym obliczymy swoją zdolność czynszową. 
 
W,Blicharz
foto:WTV/użyczone

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno