Szpital w Świebodzicach: zamknięcie dwóch oddziałów

Dwa oddziały świebodzickiego szpitala „Mikulicz” zostaną zamknięte. Zmiany zostaną wprowadzone od stycznia.

 
Właściciel szpitala "Mikulicz", czyli spółka EMC Instytut Medyczny, zdecydowała o zamknięciu dwóch oddziałów: ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego. Jakie są powody takiej decyzji?
 
- Za tymi zmianami przemawiają medyczne i merytoryczne argumenty. Liczba porodów w szpitalu od lat jest bardzo niska. Średnio odbywa się tu tylko jeden poród dziennie. Z drugiej strony, ze względu na negatywne i trwałe trendy demograficzne w całym kraju nie ma szans na zmianę tej sytuacji - mówi rzecznik spółki EMC Instytut Medyczny Anna Szewczuk-Łebska.
 
Sytuacja oddziału była też trudna ze względu na wysokie koszty pracy. Niewielka liczba pacjentek przekładała się na negatywny bilans finansowy.
 
- Jesteśmy po spotkaniu z burmistrzem Świebodzic i wydaje się, że wszyscy rozumiemy sytuację w jakiej były oddziały, a wraz z nimi cały szpital – wyjaśnia Anna Szewczuk-Łebska.
 
wb
foto:ilustracyjne
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno