Trwa protest nauczycieli

Trwa ogólnopolski protest nauczycieli, którzy domagają się podwyżek. W całej Polsce pracownicy oświaty idą na zwolnienia lekarskie, są przypadki zamykania szkół. Jak wygląda sytuacja w naszym regionie?

W Wałbrzychu problem nie występuje i do kuratorium nie docierają sygnały o zwolnieniach lekarskich. 
 
Zamknięte jest 17 przedszkoli we Wrocławiu. Ze względu na nieobecność nauczycieli w 12 szkołach ograniczone jest prowadzenie zajęć. 
 
- Grupy się łączy, nauczyciele się opiekują uczniami. W tym szkołach spadła też mocno frekwencja uczniów. Przychodzi ich znacznie mniej, niż zwykle. Dotyczy to 12 szkół. - mówi  wicekurator dolnośląski Janusz Wrzal.
 
Jak poinformowano nas w kuratorium, wszystkie dane są mocno niepewne.
 
Dyrektorzy szkół nie informują kuratorium o wszystkich zwolnieniach. 
Nie mają takiego obowiązku i wiedzy, czy dana osoba poszła na zwolnienie w związku z protestem. 
 
- Tam gdzie wszyscy nauczyciele poszli na zwolnienia, to prawie na pewno jest to związane z protestem. Chociaż nie wszyscy nauczyciele. Są takie sytuacje, jak w szkole nr 26 we Wrocławiu, gdzie na zwolnienie poszło 90 nauczycieli, ale jak się okazało po rozpoznaniu przez dyrektor – zwolnień związanych z protestem jest 64. - mówi wicekurator dolnośląski Janusz Wrzal.
 
red
foto:pixabay
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
 
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno