Menu

Komplet dzieciaków w nowym żłobku

Nowo otwarty żłobek przy ul. Truskawieckiej działa już pełną parą.  Bardzo szybko wypełniły się wszystkie miejsca, głównie dlatego, że są one w pełni bezpłatne dla rodziców, którzy spełniają warunki miejskiego programu "Wałbrzyskie Maluchy - Aktywni Rodzice".

Komplet dzieciaków w nowym żłobku
Budynek został wybudowany od podstaw. Oddano go do użytku w połowie października a żłobek funkcjonuje od 3 grudnia. Spotkanie świąteczne było jednocześnie oficjalnym otwarciem placówki.
 
- W żłobku mamy 65 dzieci podzielonych na trzy grupy wiekowe. Średnio dziennie przebywa tu na raz około 40 maluchów. Pobyt dzieci  i wyżywienie finansowane są przez Fundację Edukacji Europejskiej - mówi  Iwona Zborowska, dyrektor Żłobka Samorządowego nr 7 w Wałbrzychu.
 
 
Aby skorzystać z bezpłatnego miejsca w żłobku rodzic dziecka musi spełnić jeden z pięciu warunków: być osobą bezrobotną zarejestrowaną w urzędzie pracy, bierną zawodowo nie zarejestrowaną w urzędzie pracy, przebywać na urlopie macierzyńskim, ojcowskim lub wychowawczym.
 
 
 
Jak informują przedstawiciele Biura Edukacji i Wychowania Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu zdarza się, że rodzice rezerwują miejsce w żłobku dla jeszcze nienarodzonych dzieci. Odkąd zaczęły powstawać nowe żłobki samorządowe cieszą się one niezmiennie bardzo dużym zainteresowaniem. Po pierwsze z powodu bezpłatnych miejsc w ramach programów unijnych, po drugie ze względu na bardzo dobre warunki panujące w nowych obiektach.
 
- Jest to najnowszy żłobek i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Całe wyposażenie jest nowe i w większości również ufundowane przez Fundację Edukacji Europejskiej. Opieke sprawują opiekunki, których mamy po cztery w każdej grupie oraz pielęgniarka, która przebywa w grupie najmłodszych maluszków - mówi Iwona Zborowska.
 
 
Koszt budowy obiektu to ponad 4 miliony złotych, z czego milion 300 tysięcy pochodzi z rządowego programu „Maluch”.
 
plr
foto: P.Tokarski
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

żłobek  |   dzieci  |   truskawiecka  |   rodzice  |  

Podsumowanie ferii w OSK (FOTO)

Dzień Babci i Dziadka w OSK (FOTO)

Dziecko do żłobka. Żłobkowe od ZUS

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij