Czy to koniec 'przyjaźni' ?

Były gratulacje, klepanie po ramieniu i szumna zapowiedź współpracy Powiatu Wałbrzyskiego i Gminy Boguszów Gorce przy budowie obwodnicy Gorc.  Teraz, gdy burmistrz Boguszowa Jacek C. został zatrzymany w sprawie korupcji, jego wieloletni wspópracownik, starosta Krzysztof Kwiatkowski... odcina się od Jacka C.

- Powiem wprost, że ja nie mam żadnych informacji w tej materii. Nie mam co komentować, bo nie jestem ani uczestnikiem, ani nie jestem pracownikiem Boguszowa-Gorc. Nie mam co komentować. - tyle o zatrzymaniu burmistrza Boguszowa Gorc, Jacka C. mówi starosta powiatu wałbrzyskiego, Krzysztof Kwaiatkowski (wieloletni współpracownik i zastępca Jacka C. gdy ten był starostą). 

Wczoraj burmistrz Boguszowa Gorc, Jacek C. trafił do Komendy Wojewódzkiej Policji, gdzie był przesłuchiwany w sprawie dotyczącej korupcji. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić,  Jacek C. miał wymuszać na jednym z boguszowskich przedsiębiorców wręczenie łapówki. Przedsiębiorca poinformował policję a ta przeprowadziła prowokację, po której zatrzymano burmistrza. Dziś burmistrz ma zostać przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

- Czekamy na materiały z Komendy Wojewódzkiej Policji. Tyle mogę powiedzieć na ten moment - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, Tomasz Orepuk.


Przypomnijmy, starosta Krzysztof Kwiatkowski i burmistrz Boguszowa Gorc, Jacek C. pracowali w minionej kadencji w Starostwie Powiatowym, Jacek C. był starostą, a Kwiatkowski jego zastepcą.  Współpraca układała się bardzo dobrze, starosta Jacek C. dużo mówił o "nowej jakości w powiecie" i "transparentności". Po wygranych wyborach (Kwiatkowski został starostą a Jacek C. burmistrzem Boguszowa Gorc) panowie gorąco sobie gratulowali. 

- Szanowny panie burmistrzu – mam nadzieję, że relacje miasta Boguszów-Gorce z powiatem wałbrzyskim będą bardzo dobre. Mamy do zrealizowania kilka wspólnych projektów, które obiecaliśmy społeczności lokalnej. Dzisiaj jest ta chwila, że możemy zadeklarować, że będziemy to realizować - mówił wtedy Kwiatkowski. Dziś mniej ochoczo mówi o burmistrzu C. i współpracy z Gmina Boguszów. 

- Cieszę się, że jest kontynuacja dobrej zmiany. Cieszę się, że za sterami zasiadł Krzysztof Kwiatkowski, ja mu osobiście gratuluję. 4 lata temu podaliśmy sobie rękę. Dzięki tej współpracy powiat się zmienił. Dzisiaj ten kurs obrany na ten rozwój gospodarczy i społeczny jest jak najbardziej uzasadniony - tak gratulował burmistrz Jacek C. gdy starostą wybrano Kwiatkowskiego. 

Były wspólne plany, między innymi budowy obwodnicy Gorc, podjęto nawet podczas sesji rady powiatu uchwałę intencyjną. Podobną uchwałę podjęli też radni Boguszowa. Pytamy Kwiatkowskiego jak wyglądać będzie teraz współpraca, gdy burmistrz podejrzewany jest o korupcję. 

- Co ma piernik do wiatraka? Jestem starostą wszystkich mieszkańców ośmiu gmin i będę reprezentował ten urząd, więc wszystkich mieszkańców ośmiu gmin. Dziękuje bardzo. - uciał rozmowę starosta Krzysztof Kwiatkowski.
 
Nie wiemy czy "przyjaźń" przetrwa i jak będzie wyglądała współpraca między powiatem wałbrzyskim a Gminą Boguszów Gorce.  Nie wiadomo też czy zostanie przeprowadzona kontrola w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu, gdzie przez ostatnią kadencję Jacek C. pełnił funkcję starosty.  

pos
foto: monter


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno