Burmistrz Boguszowa w areszcie

Burmistrz Boguszowa-Gorc Jacek C. został przesłuchany przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, z nieoficjalnych informacji wynika, że chodziło o przyjęcie łapówki.

Jak udało nam sie ustalić w boguszowskim ratuszu miało dość do prowokacji zorganizowanej przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Wcześniej policja, jak donosi nasz informator,  miała otrzymać sygnały, że burmistrz wymuszał korzyść majątkową na jednym z przedsiębiorców z Boguszowa Gorc. 

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, przedsiębiorca realizujący zlecenie dla gminy, wystąpił do urzędu o przesunięcie terminu zakończenia inwestycji by nie płacić kar umownych. Wtedy to przedsiębiorca miał otrzymać od Jacka C. propozycję korupcyjną, chodzi prawdopodobnie o kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Przedsiębiorca poinformował policję a ta przeprowadziła prowokację, po której zatrzymano burmistrza. Podczas zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze jako dowód w sprawie. Przedsiębiorca i Jacek S. zostali przewiezieni do Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, gdzie byli przesłuchiwani do późnych godzin wieczornych. Przedsiębiorca został zwolniony, JAcek C. ma zostać dziś przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, gdzie mają mu zostać przedstawione zarzuty.

 

- Mogę potwierdzić, że został on zatrzymany. Czekamy na materiały z Komendy Wojewódzkiej Policji. Tyle mogę powiedzieć na ten moment - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, Tomasz Orepuk.

 

plr/wb

foto: walbrzych24.com

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com

Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno