Uważaj, kogo zapraszasz do domu

23-letnia mieszkanka Szczawna-Zdroju odpowie za kradzież oraz cztery usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi jej nawet 10 lat więzienia. A wszystko to po wizycie u koleżanki.

23-latka posługując się skradzioną kartą usiłowała wypłacić 1500zł. Kartę ukradła koleżance podczas wizyty. Mieszkanka Szczawna-Zdroju wykorzystując chwilową nieuwagę gospodyni wyjęła z jej portfela kartę bankomatową. Następnie została odwieziona do domu przez przyjaciółkę i jej chłopaka. Szybko udała się wprost do najbliższego bankomatu.
 
Wiedziała, że przyjaciółka posługuje się pinem do karty zawierającym jej datę urodzenia. Pierwszy wpisany pin był jednak błędny. Za drugim razem się udało. 23-latka nie wiedziała jednak, że po wpisaniu błędnego pinu bank automatycznie informuje właściciela karty o próbie wypłaty pieniędzy.  Kobiecie nie udało się też okraść znajomej – na koncie nie było żadnych środków.
 
23-latka została już zatrzymana. Usłyszała w sumie 5 zarzutów –1 kradzieży karty oraz 4 usiłowania włamania na konto i kradzieży pieniędzy.
 
Kobieta przyznała się do zarzutów i dobrowolnie poddała się karze. O jej dalszych losach zadecyduje sąd. Grozi jej nawet 10 lat więzienia.
 
red
foto:pixabay.com
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno