Burmistrz Boguszowa z zarzutem przyjęcia łapówki

Przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 70 tysięcy złotych – taki zarzut przedstawiono burmistrzowi Boguszowa-Gorc w Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy. Jacek C. nie przyznał się do winy, odmówił składania wyjaśnień. Do sądu skierowano wniosek o tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Jak wynika z naszych ustaleń, w boguszowskim ratuszu miało dość do prowokacji zorganizowanej przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Przedsiębiorca realizujący zlecenie dla gminy, wystąpił do urzędu o przesunięcie terminu zakończenia inwestycji, by nie płacić kar umownych. Wówczas miał on otrzymać od Jacka C. propozycję korupcyjną.
 
Poinformowana o całej sprawie policja przeprowadziła prowokację, po której zatrzymano burmistrza. Funkcjonariusze zabezpieczyli przekazane pieniądze jako dowód w sprawie. Przedsiębiorca i Jacek C. zostali przesłuchani w Komendzie Wojewódzkiej we Wrocławiu. Przedsiębiorcę zwolniono, a Jacek C. został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, gdzie usłyszał zarzuty.
 
- Przesłuchanie zakończyło się, podejrzanemu ogłoszono zarzuty, nie przyznał się do nich i odmówił składania wyjaśnień. W tej chwili jest kierowany wniosek do Sądu Rejonowego w Świdnicy o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zarzucono mu przyjęcie korzyści majątkowej w związku z pełnioną funkcją publiczną w kwocie 70 tysięcy złotych, które otrzymał -  informuje prokurator Mariusz Pindera.
 
Jackowi C. grozi teraz nawet 10 lat więzienia. Do sądu skierowano wniosek o tymczasowy areszt na 3 miesiące.
 
Jak poinformował w jednym z wywiadów dla lokalnej telewizji sekretarz Gminy Boguszów Gorce,  Grzegorz Łuczko, jest to sprawa o charakterze politycznym.

- Dla nas ta sprawa ma ewidentnie podłoże polityczne, zemstę polityczną na Panu Jacku C. - mówi Łuczko. 

Kto miałby się mścić? Łuczko mówi, że ludzie "z góry polskiej polityki "walczyli o władze w Boguszowie", i tu padają nazwiska:  "Siemoniak, Schetyna, Kidawa-Błońska oraz prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej".
 
wb/pos
foto:walbrzych24.com
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno