Ukradli samochody za 3 mln zł

6 osób zatrzymali wałbrzyscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Podejrzani mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży m.in. luksusowych samochodów. Wartość pojazdów została oszacowana na blisko 3 mln złotych.

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 6 mieszkańcom Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego w wieku od 25 do 32 lat podejrzanych o kradzieże w regionie wałbrzyskim, z autostrady A4 oraz z terenu Austrii i Niemiec łącznie kilkunastu samochodów osobowych. Do wszystkich przestępstw doszło w okresie od grudnia zeszłego do października tego roku.
 
Niektóre – kilkuletnie pojazdy - znikały z posesji, inne – fabrycznie nowe - z naczep ciągników samochodowych stojących na parkingach. Podejrzani odpowiedzą także za liczne kradzieże z włamaniami do samochodów ciężarowych oraz kradzieże oleju napędowego z pojazdów i stacji benzynowych.
 
Co więcej, jeden z mężczyzn miał przy sobie metamfetaminę. Dwie osoby zostały aresztowane i trafią także przed sądy w innych krajach Unii Europejskiej. Pozostali podejrzani po przyznaniu się do postawionych im zarzutów zostali objęci dozorem policyjnym. 
 
Za popełnione przestępstwa zatrzymanym mężczyznom grozi nawet do 15 lat więzienia, bo działali jako recydywiści.
 
red
foto:KMP w Wałbrzychu
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno