Święta w areszcie

W areszcie spędzi najbliższe trzy miesiące burmistrz Boguszowa Gorc, Jacek C. Prokuratura postawiła burmistrzowi zarzuty przyjęcia łapówki w wysokości 70 tysięcy złotych. 

 

Wszystko zaczęło się, gdy przedsiębiorca realizujący zlecenie dla Gminy Boguszów Gorce, wystąpił do urzędu o przesunięcie terminu zakończenia inwestycji by nie płacić kar umownych. Wtedy to przedsiębiorca miał otrzymać od Jacka C. propozycję korupcyjną.

– Zażądał 100 tys. zł w zamian za anulowanie kar umownych i przedłużenie terminu wykonania inwestycji – mówi prokurator Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.
 
Przedsiębiorca poinformował policję a ta przeprowadziła prowokację, po której zatrzymano burmistrza. Podczas zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze jako dowód w sprawie. Przedsiębiorca i Jacek S. zostali przewiezieni do Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, gdzie byli przesłuchiwani. Przedsiębiorca został zwolniony, Jacek C. przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, gdzie usłyszał zarzuty.
 
- Przesłuchanie zakończyło się, podejrzanemu ogłoszono zarzuty, nie przyznał się do nich i odmówił składania wyjaśnień. W tej chwili jest kierowany wniosek do Sądu Rejonowego w Świdnicy o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zarzucono mu przyjęcie korzyści majątkowej w związku z pełnioną funkcją publiczną w kwocie 70 tysięcy złotych, które otrzymał -  informuje prokurator Mariusz Pindera.
 
Jackowi C. grozi teraz nawet 10 lat więzienia. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie.  Jak poinformował w jednym z wywiadów dla lokalnej telewizji sekretarz Gminy Boguszów Gorce,  Grzegorz Łuczko, jest to sprawa o charakterze politycznym.

- Dla nas ta sprawa ma ewidentnie podłoże polityczne, zemstę polityczną na Panu Jacku C. - mówi Łuczko. 

Kto miałby się mścić? Łuczko mówi, że "ludzie z góry polskiej polityki walczyli o władze w Boguszowie", i tu padają nazwiska:  "Siemoniak, Schetyna, Kidawa-Błońska oraz prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej".
 
wb/pos
foto:walbrzych24.com
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno