Menu

Sukcesy młodej tenisistki

Rośnie nowa nadzieja lokalnego tenisa? 9-letnia Zuzanna Figlak ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy.

Sukcesy młodej tenisistki
Zuzanna Figlak pochodzi z okolic Wałbrzycha, gra w tenisa od 3 roku życia. Choć początki były raczej formą zabawy, w tej chwili dziewczynka ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy.
 
- Przebywając w Irlandii kupiliśmy Zuzi rakietę, zaczęła odbijać, początkowo była to tylko zabawa. Stopniowo pasja się rozwijała. Znaleźliśmy Zuzi trenera i rozpoczęła się przygoda z tym sportem. Po powrocie do Polski Zuzia zaczęła robić postępy, regularne treningi z trenerami Zuzia ma od 3 lat - mówi tata młodej tenisistki, Paweł Figlak.
 
Największe sukcesy na koncie młodej tenisistki to zwycięstwo w 6 na 12 turniejów „o puchar Agnieszki Radwańskiej”. Ogólnopolski cykl turniejów mini-tenisa obejmuje 12 imprez, które zostały rozegrane w 2018 roku, po jednym turnieju w miesiącu. W 5 kategoriach rywalizowały dzieci w wieku 5-10 lat.
 
- Pierwsze sukcesy rozpoczęły się w Irlandii, Zuzia praktycznie nie miała konkurencji. Zaczęliśmy startować w turniejach w Pszczynie, Tychach, Poznaniu. Już w zeszłym roku Zuzia odniosła sukcesy podczas startu w turnieju o Puchar Agnieszki Radwańskiej w swojej kategorii wiekowej. W tym roku postanowiliśmy wystartować w całym cyklu tych turniejów – wyjaśnia Paweł Figlak.
 
Choć zaczęło się od zabawy, w tej chwili treningi zajmują Zuzi sporo czasu wolnego. Dziewczynka nie ma jednak problemu z łączeniem sportu z nauką, tenis to dla niej przede wszystkim przyjemny sposób na spędzanie czasu.
 
- To tato wybrał mi sport, który uprawiam, chodziło o to, żebym miała czym zająć się w wolnym czasie. Zaczęliśmy grać w tenisa. Trenuję trzy razy w tygodniu przy ul. Ogrodowej w Wałbrzychu – mówi Zuzia Figlak.
 
 
Młodej tenisistce życzymy dalszych sukcesów. 
 
 
wb
foto:użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

tenis  |   tenisistka  |   Zuzia Figlak  |   sukcesy  |   wygrana  |   sport  |  

Budżet Obywatelski: Będzie Muzyczny Skwer na Piaskowej Górze, ale...

Puchar Polski w Tenisie na Wózkach

Kolejne zmagania tenisistów na wózkach

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij