Sukcesy młodej tenisistki

Rośnie nowa nadzieja lokalnego tenisa? 9-letnia Zuzanna Figlak ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy.

Zuzanna Figlak pochodzi z okolic Wałbrzycha, gra w tenisa od 3 roku życia. Choć początki były raczej formą zabawy, w tej chwili dziewczynka ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy.
 
- Przebywając w Irlandii kupiliśmy Zuzi rakietę, zaczęła odbijać, początkowo była to tylko zabawa. Stopniowo pasja się rozwijała. Znaleźliśmy Zuzi trenera i rozpoczęła się przygoda z tym sportem. Po powrocie do Polski Zuzia zaczęła robić postępy, regularne treningi z trenerami Zuzia ma od 3 lat - mówi tata młodej tenisistki, Paweł Figlak.
 
Największe sukcesy na koncie młodej tenisistki to zwycięstwo w 6 na 12 turniejów „o puchar Agnieszki Radwańskiej”. Ogólnopolski cykl turniejów mini-tenisa obejmuje 12 imprez, które zostały rozegrane w 2018 roku, po jednym turnieju w miesiącu. W 5 kategoriach rywalizowały dzieci w wieku 5-10 lat.
 
- Pierwsze sukcesy rozpoczęły się w Irlandii, Zuzia praktycznie nie miała konkurencji. Zaczęliśmy startować w turniejach w Pszczynie, Tychach, Poznaniu. Już w zeszłym roku Zuzia odniosła sukcesy podczas startu w turnieju o Puchar Agnieszki Radwańskiej w swojej kategorii wiekowej. W tym roku postanowiliśmy wystartować w całym cyklu tych turniejów – wyjaśnia Paweł Figlak.
 
Choć zaczęło się od zabawy, w tej chwili treningi zajmują Zuzi sporo czasu wolnego. Dziewczynka nie ma jednak problemu z łączeniem sportu z nauką, tenis to dla niej przede wszystkim przyjemny sposób na spędzanie czasu.
 
- To tato wybrał mi sport, który uprawiam, chodziło o to, żebym miała czym zająć się w wolnym czasie. Zaczęliśmy grać w tenisa. Trenuję trzy razy w tygodniu przy ul. Ogrodowej w Wałbrzychu – mówi Zuzia Figlak.
 
Młodej tenisistce życzymy dalszych sukcesów. 
 
 
wb
foto:użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno