Wałbrzyska pływaczka wicemistrzynią Polski

Pochodząca z Wałbrzycha Hanna Zawadzka wywalczyła srebrny medal Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów w Pływaniu. Do 1. miejsca reprezentance Polski oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego G8 Bielany Warszawa zabrakło jedynie 0,02 sekund

Zawadzka, choć pochodzi ze sportowej, wałbrzyskiej rodziny, przez wiele lat związana była z Klubem Sportowym „Rekin Świebodzice”, w barwach którego zanotowała sporo znaczących sukcesów. We wrześniu tego roku przeniosła się jednak do Warszawy, gdzie rozpoczęła naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego przy LIX Liceum Ogólnokształcącym imienia Janusza Kusocińskiego, a swoje pływackie umiejętności szlifuje, i to z doskonałym skutkiem, w Uczniowskim Klubie Sportowym G8 Bielany.

 

Jej pierwszy poważniejszy start w barwach stołecznego klubu nastąpił w miniony weekend w Gorzowie Wielkopolskim, który gościł uczestników Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów na krótkim basenie. Jak wspomnieliśmy, wałbrzyszanka zdobyła srebrny medal, który wywalczyła na królewskim dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Jej czas to 57,44 i strata zaledwie 0,02 sekundy do złota. Co więcej, do wicemistrzowskiego tytułu w rywalizacji indywidualnej dołożyła również dwa złote oraz brązowy krążek w konkurencjach sztafetowych: 4 x 200 metrów stylem dowolnym, 4 x 100 metrów stylem dowolnym oraz 4 x 100 metrów stylem zmiennym. Należy podkreślić, iż doskonały start w Gorzowie Wlk. to nie jedyny jak dotychczas medalowym wyczyn Zawadzkiej, która ma na swym koncie wiele tytułów rangi mistrzowskiej. O klasie wałbrzyszanki najlepiej świadczy fakt, iż od 2015 roku Hania nieprzerwanie znajduje się w kadrze narodowej juniorów.

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. użyczone
(ben)

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno