II liga siatkarzy: Sobieski Arena Żagań - Aqua-Zdrój Wałbrzych 1:3
Siatkarze Aqua-Zdroju kończą rok w wyśmienitych humorach. Nie może być jednak inaczej, skoro w ostatnim grudniowym spotkaniu wałbrzyszanie wygrali w Żaganiu 3:1. Po trzynastu kolejkach nasi pewnie prowadzą w tabeli z przewagą 6 punktów nad wiceliderem z Głogowa.
Do połowy pierwszego seta obie ekipy toczyły wyrównaną walkę. Od stanu 15:15 goście zaczęli jednak odjeżdżać z wynikiem - nasi prowadzili 21:18 i mimo prób rywali zdołali wygrać do 21. Druga partia miała nieco inny przebieg, gdyż ton rywalizacji od niemal pierwszych minut nadawali siatkarze z Żagania. W pewnym momencie miejscowi wygrywali już 14:6, a po kolejnych skutecznych akcjach 19:9. Chwilę później Sobieski zwyciężył 25:13 i w rywalizacji mieliśmy remis 1:1.

Na szczęście to był jedyny gorszy w tym pojedynku okres w wykonaniu podopiecznych Janusza Bułkowskiego, którzy wkrótce zapomnieli o wcześniejszych problemach. W trzeciej partii wałbrzyszanie szybko odskoczyli od przeciwnika dyktując warunki rywalizacji od pierwszej do ostatniej minuty. Po błyskawicznie rozstrzygniętej walce Michał Szydłowski i spółka wygrali do 12 i w rezultacie wyszli na prowadzenie 2:1. Znacznie więcej wysiłku kosztował przyjezdnych triumf w czwartej części. Co prawda nasi dobrze weszli w seta prowadząc 9:4, a nawet 18:11, jednak przeciwnik nie odpuścił, dzięki czemu wkrótce przewaga Aqua-Zdroju zmalała do zaledwie 2 "oczek" (19:21). Na szczęście na więcej goście nie pozwolili Sobieskiemu, który musiał uznać wyższość lidera rozgrywek. Po niezłym spotkaniu chłopcy Bułkowskiego zwyciężyli w Żaganiu 3:1.

II liga siatkarzy
XIII kolejka
Sobieski Arena Żagań - MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych 1:3 (21:25, 25:13, 12:25, 22:25)
Aqua-Zdrój: Szablewski, Kącki, Szczygielski, Nowak, Kulik, Zieliński, Szydłowski (libero) oraz Olszewski, Dereń. Trener: Janusz Bułkowski

Pozostałe wyniki:
BTS Elektros Bolesławiec - MKS Ikar Legnica 3:1, MKS Olavia Oława - Juve Wakmet Głuchołazy 3:0, Bielawianka Bester Bielawa - MUKS Ziemia Milicka Milicz 3:1, MKST Astra Nowa Sól - SPS Chrobry Głogów 2:3

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com