Wałbrzyskie Ścieżki Architektury

Wałbrzyskie Ścieżki Architektury to nowa, gra planszowa stworzona przez uczniów szkół Aglomeracji Wałbrzyskiej pod kierunkiem pracowników Zamku Książ w Wałbrzychu. Projekt dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt Wałbrzyskie Ścieżki Architektury, realizowany był od początku maja i składał się z kilku działań, Rozpoczął się od warsztatów, na których młodzież zapoznała się z historią architektury na przykładach zabytków i ważnych  obiektów dla krajobrazu w Aglomeracji Wałbrzyskiej. We wrześniu zorganizowany został konkurs w szkołach Aglomeracji Wałbrzyskiej, którego 30 laureatów wzięło udział w dalszej części projektu, w której zorganizowane zostały wyjazdy studyjne i warsztaty projektowe.
 
 
Efektem pracy młodzieży jest mapa interaktywna oraz gra planszowa o zabytkach architektury i historii Aglomeracji Wałbrzyskiej. Łącznie w projekcie wzięło udział 750 osób, w tym 250 w konkursie. Egzemplarze gry planszowej powędrują do szkół i instytucji kultury Aglomeracji Wałbrzyskiej. Wałbrzyskie Ścieżki Architektury trafią też do regularnej sprzedaży w przyszłym roku, gdy wyczerpie się pula egzemplarzy dofinansowanych ze środków ministerialnych.
 
 
Wartość projektu to ponad 62 tys. zł, z czego dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyniosło 46 tys. zł, a wkład własny Zamku Książ ponad 16 tys. zł.
 
Interaktywną mapę znajdziecie POD TYM LINKIEM.
 
 
opr.plr
foto: użyczone / Zamek Książ w Wałbrzychu
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno