Policyjne podsumowanie świąt
4 osoby ranne, 4 wypadki i 44 kolizje to ponura statystyka świąt w regionie wałbrzyskim. W świąteczne dni policjanci interweniowali też w 271 przypadkach zakłócania ładu i porządku publicznego.
Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych było nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz niezachowanie bezpiecznej odległości.
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dwóch nietrzeźwych kierowców. 
Policjanci szczególną uwagę zwracali m.in. na:
 
- prędkość,
- stan trzeźwości kierujących,
- stosowanie przez kierowców i pasażerów pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci,
- stan techniczny pojazdów,
-  stosowanie elementów odblaskowych przez pieszych.
 
Na terenie całego Dolnego Śląska funkcjonariusze interweniowali blisko 3 tys razy,  zarejestrowali przestępstwa 97 osób oraz zatrzymali 36 osób poszukiwanych. Od poniedziałku do środy, funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 27 nietrzeźwych kierujących. Na dolnośląskich drogach odnotowano 12 wypadków. Jeden z nich okazał się niestety śmiertelny. Kierujący samochodem Nissan Micra, 67 – letni mężczyzna zderzył się z kierującym Fordem Mondeo. Pomimo reanimacji, kierowca  nissana zmarł. 
 
Do poważnego wypadku doszło też w Bolkowie. 20 – latek nie dostosował prędkości do warunków drogowych. Na prostym odcinku drogi wpadł w poślizg, uderzając w przydrożny słup trakcji elektrycznej i 6 – cio osobową rodzinę, idącą chodnikiem. Wszyscy pokrzywdzeni trafili do szpitala. 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
foto: WTV 
info: policja
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno