Świebodzice kupiły nowy autobus

Blisko 1,6 miliona złotych kosztował nowy autobus kupiony przez Gminę Świebodzice, dofinansowanie unijne wyniosło ponad milion złotych.  


 

To już czwarty autobus kupiony przez Gminę Świebodzice. Nowy autobus marki Mercedes kosztował 1 575 630,00 zł brutto, (z dofinansowaniem ponad miliona złotych). Autobus jest wyposażony w klimatyzację, oświetlenie LED, wyświetlacze LED z komunikatami, systemem zapowiadania przystanków, kasowniki posiadające funkcję sprzedaży biletów za pomocą karty płatniczej. Jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, dzięki platformie ręcznie sterowanej, umożliwiającej wjazd i wyjazd osób poruszających się na wózkach, a także posiada przyciski „STOP” ze znakami w języku Braille’a. 

Dostarczony autobus jest ostatnim zadaniem zrealizowanym przez Gminę Świebodzice w ramach projektu pn. „Wdrażanie strategii niskoemisyjnych w Gminie Świebodzice”, dofinansowanego ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.
 
Całkowity koszt tego zadania wyniósł 6 876 953,75 zł, z czego Gmina otrzymała dofinansowanie w kwocie 5 355 503,02 zł.opr. kama
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno