Dofinansowanie na wymianę pieca

Gmina Stare Bogaczowice przystąpiła do opracowania wniosku o dotację na wymianę kotłów grzewczych oraz modernizację instalacji grzewczych w budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych (w lokalach mieszkalnych). 

W ramach projektu planowana jest w latach 2019-2020 wymiana wysokoemisyjnych  źródeł ciepła (zazwyczaj kotłów węglowych) na instalacje wykorzystujące odnawialne źródła ciepła oraz kotły spalające biomasę (w tym pelet) lub paliwa gazowe.
 
Wymianie nie podlegają kotły gazowe i olejowe, nie dopuszcza się też wymiany kotłów na kotły węglowe, niezależnie od ich klasy, w tym zasilane ekogroszkiem oraz na kotły olejowe.
 
Wnioski można składać w Urzędzie Gminy Stare Bogaczowice, pokój nr 231, tel. 74 845 21 59). Deklaracje zbierane będą w okresie od 20.12.2018 r. do 20.01.2019 r. 
 
Osoby, które już zrealizowały inwestycje lub planują realizację w okresie do 15 marca 2019 roku mogą przystąpić do programu pod warunkiem, że posiadają audyt energetyczny sporządzony nie wcześniej, niż 15 marca 2017 roku.
 
Przewidywana wartość dotacji to maksymalnie 35 tys. zł. Wartość dotacji nie może przekraczać 70% wydatków, które podlegają refundacji. 
 
kama
foto: pixabay


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno